Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Näitus “Eesti Näitlejate Liit 100. Näitleja portree” Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

21.04.2017 10:05

Eesti Näitlejate Liit 100. Näitleja portree.
Eesti Näitlejate Liit, mis on Eesti kutseliste näitlejate loomeliit ja ametiühing ning kus on tänase seisuga 518 liiget, asutati 3. mail 1917 ja tähistab sel aastal oma 100. sünnipäeva

Näituse "Eesti Näitlejate Liit 100. Näitleja portree" külastajatel on võimalus viibida 60 minutit koos Eesti näitlejaga. Kes on need, kes sada aastat pärast liidu loomist selle moodustavad? Millised on need inimesed, kes seda ametit peavad? Kui lähedale me neile tegelikult pääseme? Näituse põhiosa on inspireeritud Gillian Wearingu maailmakuulsast videotööst "60 minutes silence". Näituse idee ja kuraator Gert Raudsep ning näituse kujundaja Maret Kukkur.

Näituse väiksem osa keskendub portreesarjale "Kadunud näitlejad". Me tahame teada: kuidas loobumine sündis? Milliseid tundeid tekitas toona ja milliseid mõtteid tekitab praegu? Kas nad igatsevad seda ametit taga? Kas näitleja ametist on võimalik üldse loobuda? Kas "kadumine" on võimalik? Autorid: Erni Kask ja Peeter Rästas loomingulisest ühendusest nu.unioon.

Näitust saadab heliinstallatsioon "Helide ja pausidega täidetud muster". Installatsiooni muusikaline algmaterjal pärineb teatrilava mahavõtmise helidest. Helisid kõlaruumi paigutades tekib helide ja pausidega täidetud muster. Millise maailma võib avastada üksikute helide asetamisega vaikusesse … Millise maailma võib leida üksi olemise ajal … Heliinstallatsiooni helilooja Marianna Liik (Eesti Muusika Päevad). 

Näitus jääb Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis avatuks 3. septembrini 2017

Näitus valmis Eesti Näitlejate Liidu, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, Eesti Heliloojate Liidu, EV Kultuuriministeeriumi, Eesti Kultuurkapitali, ERRi, nu.uniooni koostööna.