Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Näitus Draamateatri alustajatest

10.10.2005 12:36

Homme, 11. oktoobril kell 15:15 avatakse Eesti Draamateatri parketisaalis näitus "Alustajad".

Eesti Draamateatri alguseks loetakse 1920. aasta 11. oktoobrit, mil kogunes esmakordselt Paul Sepa era-teatristuudio. Lehekuulutuse ja sõpruskonnas liikunud info peale tuli Tallinnas Mündi tänaval Riigiteenijate Klubis kokku seltskond noori teatrihuvilisi. Vabariik oli kaks aastat vana, teatrisüsteem alles kujunes, stuudioid ja näiteringe tekkis ja lagunes. Vaevalt et tol oktoobriõhtul aimati, mis siis õieti algas. Aga alguse sai ei vähem ega rohkem kui homme 85-aastaseks saav Eesti Draamateater.

Ülevaatliku näituse Paul Sepa stuudiolastest on kokku pannud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi teadur Ivi Lepik, kujundas Eva Nukk ning restaureeris Draamateatri peakunstnik Riina Degtjarenko. Algselt oli näitus eksponeeritud Andres Särevi kortermuuseumis.

Paul Sepa stuudio algusaegade tausta on avamisel lubanud tutvustada teatri dramaturg Ene Paaver, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi juhtivteadur Kalju Haan avab aga ühe kurioosse stuudiolaste jälgede ajamise loo tagamaid. Kutse avamisele oleme läkitanud ka stuudiolaste järeltulijatele, kellest paljud on tuntud ja olulised nimed tänases eesti kultuuripildis.

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513
[email protected]