Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Näitekirjanikke kutsutakse kandideerima Carl Zuckmayeri stipendiumile

02.10.2023 13:13

Euroopas elavaid näitekirjanikke, kelle loomingust on vähemalt üht näidendit ka lavastatud, kutsutakse kandideerima Carl Zuckmayeri stipendiumile. Stipendiumiga pakutakse näitekirjanikule toetust, et kirjutada sotsiaalselt ärgas ja tänapäeva Euroopat käsitlev näidend. Stipendiumile saab kandideerida kuni 30. novembrini 2023.

Stipendiaadi sulest sündiv näidend peaks kandma Zuckmayeri kosmopoliitset vaimu ja pakkuma Zuckmayeri käsitletud teemadele, nagu kodumaa, eksiil ja vastupanu, uut perspektiivi.

Näitekirjaniku tasustamise ja loomingulise toe eest vastutab Staatstheater Mainz. Staatstheater Mainzi korraldatud festivalil PLUG&PLAY kuulutatakse 9. mail 2024 välja stipendiumisaaja ning aasta hiljem korraldatakse festivalil stipendiaadi näidendi lavastatud lugemine.

Stipendium sisaldab seega 10 000 euro suurust granti, Staatstheater Mainzi loomingulist tuge, reisi- ja majutuskulude hüvitamist Mainzi külastamiseks ning võimalust tuua uus näidend publiku ette just Staatstheater Mainzis.

Stipendiumile kandideerimiseks palutakse näitekirjanikel saata oma CV, kirjutatava näidendi lühikirjeldus ja varasema näidendi käsikiri aadressil [email protected] hiljemalt 30. novembriks 2023. Dokumendid tuleb esitada inglise või saksa keeles.

Rohkem infot leiab Staatstheater Mainzi üleskutsest.

Pildil Carl Zuckmayer