Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Näidendivõistluse tähtaeg on 15. juulil

28.01.2011 14:08

Eesti Teatri Agetnuur on välja kuulutanud 2011. aasta näidendivõistluse.
Võistlustööde saatmistähtaeg on 15. juuli 2011.

1995. aastast alates ja traditsiooniliselt igal paaritul aastanumbril korraldatav näidendivõistlus on jõudnud oma kümnenda toimumiskorrani. Kui esimestest kirjutamiskonkurssidest on võitjatena meeles Jaan Tätte, Janno Põldma, Villu Tamme, Mihkel Ulman ja Jaanus Rohumaa ning hilisematest nüüd juba tuntud, kuid toona alles teatrile kirjutamist alustanud Urmas Lennuk, Urmas Vadi, Jim Ashilevi, Jaan Undusk, Loone Ots, Martin Algus ja Siim Nurklik, siis koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga korraldatud laste- ja noortenäidendite võistlusel olid parimate kirjutajate hulgas juba eranditult uued noored kirjutajad Mihkel Seeder, Anu Piirisild, Mari-Liis Pärn jt. Rahvusvahelise näidendivõistluse „New Baltic Drama 2011 – Mereäärsed lood“ võitis Soome, Rootsi ja Venemaa kõrval Eestis juba tuntud autor Martin Algus ning tema uusim tekst „Kontakt“ jõuab esmakordselt lavale Turu Linnateatris 2011. aasta sügisel. Viieteist aasta jooksul on Eestis ning välismaal lavale, teleekraanile ja raadioeetrisse jõudnud kümneid võistlustekste. Paljud premeeritud töödest on lavastamisel juba teist ja kolmandatki korda. Eesti teatrite ja vaatajate huvi kohalike näidendite vastu on jätkuv ning süvenev. Viimaste aastate autoriteatri ehk lavastavate kirjutajate esiletõus teatripildis on heaks näiteks pidevast vajadusest uute ja lavavõimalusi ning kaasaega tajuvate teatritekstide järele. Näidendivõistlusele ootamegi algupäraseid teatritekste, mis pole lavale ega trükki jõudnud enne 2011. aasta novembrit.

Võistlustingimused:
* Võistlusele on oodatud algupärased näidendid; pikkuse, žanri- ega teemapiiranguid ei ole.
* Võistlustööd palume esitada viies eksemplaris masina- või arvutikirjas ning soovitavalt ka ühel elektroonilisel infokandjal.
* Autori nime asemel palume kasutada märgusõna ning lisada võitlusnäidendile suletud ümbrik autori nime ja kontaktandmetega.
* Võistlustööd ei tohi olla avaldatud ega lavastatud enne 2011. aasta 1. novembrit.
* Võistlustööd palume saata 2011. aasta 15. juuliks (kehtib saatmiskuupäevana) aadressil:
Eesti Teatri Agentuur, PK 15 Narva mnt 1, 10503 Tallinn.
* Võistlustöid ei tagastata.

Võistlustöid hindab seitsmeliikmeline teatriprofessionaalidest koosnev žürii. Selle-aastase žürii liikmed on kõik eelmiste võistluste premeeritud: Martin Algus, Urmas Lennuk, Jaan Undusk, Eeva Park, Andres Noormets, Katrin Maimik, Triin Sinissaar. Näidendivõistluse võitjad kuulutatakse välja septembrikuus Tartus festivalil DRAAMA.
Näidendivõistluse auhinnafond on 100 000 krooni (6 390 EUR).

Võistlust toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfot uue ja juba toimunud võistluste kohta saab Eesti Teatri Agentuuri koduleheküljelt: www.teater.ee/autorile ja tel 628 2342 või e-post: heidi@teater.ee.