Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NÄIDENDIVÕISTLUS 2013

15.07.2013 16:02

Martin Algus Diana Dramal

Eesti Teatri Agentuur ootab võitlusele uusi algupäraseid teatritekste nii alustavatelt kui ka juba kogenud näitekirjanikelt, dramaturgidelt, kirjanikelt, teatripraktikutelt ja -huvilistelt. Võistlustööd ei tohi olla avaldatud ega lavastatud enne 2013. aasta novembrit. Pikkuse, žanri- ega teemapiiranguid uutele näidenditele ei esitata. Võistlustööde saatmistähtajaks on 15. juuli 2013.
Võistluse preemiafond on 6 500 eurot.

Eesti Teatri Agentuur (enne 2008. aastat Eesti Näitemänguagentuur) on võistlusi korraldanud alates 1995. aastast. Nende hulgas nii lastele ja noortele suunatuid kui ka koostöös naaberriikidega läbiviiduid. Mullusel mononäidendite võistlusel, mille korraldas Eesti Teatri Agentuur koostöös rahvusvahelise teatrifestivaliga Monomaffia, sai peapreemia kirjaniku ja poeedina tuntud Tõnu Õnnepalu kirinäidend „Vennas“.

Kaheksateistkümne aasta ja kokku neljateistkümne võistluse jooksul on lavale, teleekraanile ja raadioeetrisse jõudnud üle kolmekümne võistlusteksti. 2011. aasta näidendivõistluse võidutöö „Näha roosat elevanti“, mille autoriks on Piret Jaaks, esietendus PolygonTeatris 2. veeburaril 2013. Paljud võidutöödest on lavastamisel juba mitmendat korda ning mitmed neist on tuntust kogunud ka väljaspool Eestit. Varasemate võitjate seas on olnud praeguseks juba tuntud kirjutajad Jaan Tätte, Mihkel Ulman, Urmas Lennuk, Urmas Vadi, Jaan Undusk, Loone Ots, Martin Algus jt.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 15. juuli 2013. aastal ning need tuleb saata aadressil:
Eesti Teatri Agentuur
PK 439
Narva mnt 1, 10504 Tallinn


Võistlustingimused:
* Võistlusele on oodatud algupärased näidendid; pikkuse, žanri- ja teemapiiranguid ei ole.
* Võistlustööd palume esitada viies eksemplaris masina- või arvutikirjas ning soovitavalt ka ühel elektroonilisel infokandjal.
* Autori nime asemel palume kasutada märgusõna ning lisada võitlusnäidendile suletud ümbrik autori nime ja kontaktandmetega.
* Võistlustööd ei tohi olla avaldatud ega lavastatud enne 2013. aasta 1. novembrit.
* Võistlustööd palume saata 2013. aasta 15. juuliks (kehtib saatmiskuupäevana) aadressil:
Eesti Teatri Agentuur, PK 439 Narva mnt 1, 10504 Tallinn.
* Võistlustöid ei tagastata.

Võistlustöid hindab seitsmeliikmeline žürii, kuhu kuuluvad näitlejad, lavastajad ja teatriteadlikud kirjutajad. Näidendivõistluse võitjad kuulutatakse välja septembris Tartus festivalil DRAAMA.

Võistlust toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfot uue ja juba toimunud võistluste kohta saab Eesti Teatri Agentuuri koduleheküljelt, telefonil 628 2342 või e-postil [email protected]  (Heidi Aadma).


*Fotol on Martin Algus lugemas ette 2009. aasta näidendivõistluse võidutööd "Postmodernsed leibkonnad" Diana Drama Festivalil Helsingis käesoleva aasta jaanuaris.