Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Näidendikuu sündmused Rakveres, Tartus ja Tallinnas

12.10.2017 22:07


Laupäeval, 14. oktoobril 2017 kell 18.15 Rakvere teatris
RT vestleb: "Lavastaja flirt vaatajaga"

Pärast Rakvere teatri lõunast etendust "Ükssarvikute farm" vestleb autori ning lavastaja Urmas Lennukiga Erni Kask. Kõne alla tulevad teemad elust, kirjandusest ja lavastusest. On oodata ka Mari Prillopi, Raja Teele ja Tiina Vaarmani mittefüüsilist sekkumist. Käperdatakse kirjandusklassika juuri ja kombitakse lavastusmüütide latvu. Samas ei puigelda kõrvale ka vaatajate otsekoheste küsimuste eest. NB! Päevapoliitika keelatud!

*****

Laupäeval, 21. oktoobril kell 17.00 Vanemuise teatri proovisaalis
Siret Campbelli näidendiraamatu "Beatrice" esitlus.

Siret Campbelli “Beatrice” on vaatemänguline ja filmilik armastuslugu, mille tegevus leiab aset mõnekümne aasta pärast. Loo tegelased ei ole leiutajad ega superkangelased, nad ei reisi seni avastamata planeetidele ega oma laserrelvi. Tom ja Kristi on tavalised inimesed, kes püüavad elada oma elu ja teineteist armastada. Hetkel, kui nad kaotavad kõik, avaneb ootamatu lahendus, mille abil oma maailm tagasi saada. Kaotus jääb, kuid elu võib jätkuda. See elu on aga midagi väga enneolematut.
Esitlusel teeb näidendi teemal ettekande kirjandusteadlane ja -kriitik Jaak Tomberg. Sellele järgneb vestlus autoriga, mida juhatab Mihkel Seeder. Raamatuesitlust modereerib teatri dramaturg Sven Karja.
Palume külalistel koguneda aegsasti Vanemuise suure maja infolauas aadressil Vanemuise 6, kuna proovisaali liigutakse läbi teatrimaja üheskoos. Esitlusele on oodatud kõik huvilised.

*****

Esmaspäeval, 23. oktoobril kell 12.00 Tallinna Kirjanike Majas
Eesti Teatri Agentuuri 2017. aasta näidendivõistluse võitjate väljakuulutamine.

Žürii koosseisus Jaanika Juhanson, Sulev Keedus, Andrus Kivirähk, Mehis Pihla, Sander Pukk, Anne-Ly Sova ja Hendrik Toompere valis võistlusele saabunud 65 näidendi hulgast välja kaheksa. Üheskoos premeerime võitjaid ning kuuleme näitlejate esituses katkendeid uusimast näitekirjandusest. Oodatud on kõik näidendihuvilised.
Samal koosviibimisel kuulutame välja uue rahvusvahelise näidendivõistluse, mille peakorraldajateks on Nürnbergi teater Saksamaal ja festival Talking About Borders.

*****

Teisipäeval, 31. oktoobril kell 18.00 Vaba Lava proovisaalis
näidendimaraton "Intiimsed lood"

EMTA Lavakunstikooli ja Eesti Teatri Agentuuri 2017. aasta näidendivõistlusega koostöös loetakse näidendikuu viimasel päeval ette uusimaid teatritekste. Lavakunstikooli 28. ja 29. lennu tudengite esituses kõlavad:

kell 18.00 Johan Elmi "Vask" - näidend kunstniku vastutusest

kell 19.30 Jan Teeveti "Tihased suvel ei laula" - näidend kaasaegsest perekonnakriisist

kell 21.00 Priit Põldma pastišid eesti kirjandushiidudest

kell 22.00 Piret Jaaksi "Aasta pärast" - ühe lahkumineku lugu

NB! Lugemiste algusajad võivad nihkuda.
Kuulajad võivad lugemise ajal vaikselt siseneda või lahkuda.

Sissepääs kõigile tasuta!