Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Naaberriikide teatrikunst tuleb koju kätte”

11.01.2011 12:57

Esmaspäeval, 10. jaanuaril toimus Riias Rahvusooper Estonia külalisetendusi tutvustav pressikonverents, mille avasid Eesti kultuuriminister Laine Jänes ja Läti kultuuriminister Sarmīte Ēlerte.

„Eesti, Läti ja Leedu rahvusooperite suurejoonelist koostööprojekti on pikalt ette valmistatud ja see saab teoks just nüüd, kui Euroopa kultuuripealinna tiitel on jõudnud Eestisse. Ooperi- ja balletipublik nii Eestis, Lätis kui ka Leedus saab nautida väga häid lavastusi ilma, et selleks peaks spetsiaalset reisi ette võtma – naaberriikide teatrikunst tuleb koju kätte. Selle ettevõtmise tulemusel oleme palju paremini kursis oma naabrite kultuurieluga,“ ütles kultuuriminister Laine Jänes.

Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe, ooperijuht Mart Mikk ja balletijuht Toomas Edur tutvustasid meediale 18.-23. jaanuarini Läti Rahvusooperis esitatavaid lavastusi - kavas on balletid „Metshaldjas“ ja „Kolm musketäri“ ning ooperid „Così fan tutte“ ja „Armastus kolme apelsini vastu“. Kokku antakse Riias viis etendust ligi 300 estoonlase osavõtul.

„Eesti, Läti ja Leedu rahvusooperite leping kirjutati alla 2009. aasta lõpus ja see näeb ette koostööd kuni aastani 2013. Lisaks külalisetendustele kajastab leping ka lavastajate ja solistide vahetust, ühiseid ettelaulmisi rollidele ja muid ühisettevõtmisi,“ ütles teatrijuht Aivar Mäe. „Meie teater pole uuel iseseisvusajal Riias gastroleerimas käinud ja viimane aeg on see viga parandada.“

Samal ajal kui Estonia esineb Riias, annab Läti Rahvusooper etendusi Tallinnas. Septembris toimuvad etenduste vahetused Vilniuse ooperi- ja balletiteatriga.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
www.opera.ee

Maja täis muusikat!