Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Muusikarüütel Georg Ots 90

18.03.2010 14:02

Georg Otsa 90. sünniaastapäevaks on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumil valminud esinduslik postkaardikomplekt laulja tähtrollidest. Kuueteistkümnest fotost koosnevas valikus on esindatud Georg Otsa säravaimad ooperi-, opereti-, muusikali- ja filmirollid.

Läbi aegade tuntuim ja armastatuim eesti laulja Georg Ots lõpetas 1951. aastal Tallinna Konservatooriumi ning oli aastatel 1945–1975 Estonia teatri solist. Kolmekümne tegevusaasta jooksul laulis Georg Ots 55 ooperis, operetis ja muusikalis, mängis paljudes filmides ja jõudis ka ise lavastada. Harvaesinev andekus, erakordne musikaalsus, särav intelligents ja kaunikõlaline baritonihääl lubasid Georg Otsal esitada kõige erinevamaid ooperirolle, lüürilistest sügavdramaatilisteni. Hinnatud estraadilauljana oli Georg Ots alati oodatud kogu tollases Nõukogude Liidus, aga ka Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Ungaris, Bulgaarias, Egiptuses ja mujal. Georg Otsa romansiklassika kõlab täna ja küllap edaspidigi paljude rahvusraadiojaamade lainepikkustel.

Postkaardikomplekt on eesti-, vene- ja inglisekeelsete tekstidega ning tavamõõtudest suuremas, A5 formaadis. Valiku koostasid Kalju Haan ja Kirsten Simmo, kujundas Kadi Pajupuu. Postkaarte saab osta Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi raamatuletist, komplekti hind on 75 krooni.

Kohtumiseni muuseumis!

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Info 6 446 407
info@tmm.ee
www.tmm.ee