Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Muusikali “Minu veetlev leedi” peaosas Hanna-Liina Võsa

06.04.2009 11:10

26. aprillil esineb muusikali "Minu veetlev leedi" peaosas Hanna-Liina Võsa, kellele see etendus on debüüdiks Estonia laval. Sel kevadel saab teda Eliza Doolittle'i rollis näha kolmel korral.

"Minu jaoks on väga suur au Rahvusooper Estonia laval esmakordselt esineda ja seejuures rolliga, mis on kaua olnud üks minu lemmikuid, kuid mida siiani ei ole õnnestunud mängida. See on nõudlik, aga ka põnev ja lõbus väljakutse. Samuti on see minu jaoks esimene kord liituda n-ö juba soojaks mängitud lavastusega ja trupiga, keda ma veel päris hästi ei tunne. Loodetavasti ei vea ma kedagi alt ja toon mõningaid uusi külastajaid teatrisse," ütles Hanna-Liina Võsa.

Võsa alustas laulmist kolmeaastaselt ja oli palju aastaid ETV kontsertkoori liige ja solist. 1997. aastal võitis ta publikulemmiku auhinna ETV noorte lauljate võistlusel "Kaks takti ette". 2001. aastal lõpetas ta Ameerika muusika- ja draamaakadeemia Broadway'l, saades esimeseks professionaalseks muusikalinäitlejaks Eestis. Pärast kooli lõpetamist valiti ta enam kui tuhande kandidaadi seast naispeaosalise Sandy rolli muusikalis "Grease". Aastail 2002–2004 esines ta selle rolliga USA 49 osariigi suuremates linnades, lisaks Kanadas Torontos, Vancouveris ja Edmontonis ning aastail 2006–2007 Aasia turneel Lõuna-Koreas, Malaisias, Singapuris ja Hiinas, andes kokku üle 600 etenduse.

Tema muusikalirollide hulka kuuluvad Lori Beth (Williamsi "Happy Days"), Serra (Lai "Angels"), Anne (Hermani "La Cage aux Folles"), kõik USA-s; Penny (Shaimani "Hairspray", Euroopa esietendus Helsingi Linnateatris); Christine (Yestoni "Fantoom"), Maria (Bernsteini "West Side Story"), Cosette (C.-M. Schönbergi "Hüljatud"), Polly Barker (Gershwini "Hull sinu järele"), Audrey (Menkeni "Väike õuduste pood"), Sally Bowles (Kanderi "Kabaree"), kõik Eestis.

Hiljuti andis Hanna–Liina Võsa soolokontserdi Tokios, esinedes seal peetud Laputa rahvusvahelisel animatsioonifestivalil. Samuti on ta esinenud kahel aastal solistina ÜRO pidustustel New Yorgis, andnud Balti kontsertsarja raames soolokontserdi Bostonis, esinenud solistina nii XXIV üldlaulupeol kui ka IX koolinoorte laulupeol, olnud koos Londoni West Endi lauljatega galakontserdi "New York, New York" solist jpm. 2008. aasta jaanuaris esines ta peaosalisena džässooperi "Manon" maailmaesiettekandel. 2005. aastal ilmus Hanna-Liina Võsa esimene soolalbum "Premiere".

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
www.opera.ee