Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Muusikalavastus “Kaotajad” avab Linnateatri 39. hooaja

05.08.2003 15:04

Tallinna Linnateater avab 6. augustil Lavaaugus oma 39. hooaja Elmo Nüganeni lavastusega "Kaotajad".
Teatud mõttes on tegu ka 10. hooajaga  - 1994.aasta 15. augustil Šotimaal Edinburghi rahvusvahelisel teatrifestifestivalil publiku ette toodud "Romeot ja Juliat" loetakse esimeseks etenduseks Tallinna Linnateatri nime all.

Uue hooaja esimesel poolel jõuab aga esietenduseni 4 uut lugu ning esimene neist saab lavaküpseks juba 19. augustil Põrgulaval. Tegemist on Lars Noréni perekonnadraamaga, lavastajaks Terttu Savola Soomest. Järgmise näidendina toob Jaanus Rohumaa 25. oktoobril Taevalaval välja Samuel Becketti "Oodates Godot'd". 
Aasta lõpp toob juurde ühe uue mängupaiga ning Linnateatrisse kätt proovima kaks Lavakunstikooli tudengit. 1. novembril esietendub Köismäe tornis Frank McGuinnessi näitemäng, mis kannab tööpealkirja "Et keegi mind valvaks", lavastajaks Eva Klemets.
Detsembri alguses aga esietendub Põrgulaval Viktor Pelevini "Tšapajev ja Pustota", mille dramatiseerijaks ning lavastajaks on Mart Koldits.
Uudiseid on algaval hooajal veelgi. Nimelt sel aastal väikeses saalis etendusi ei anta. Linnateatri "vanas majas" aadressil Lai 23 on käimas katusealused renoveerimistööd, mille käigus uuendatakse täielikult nii väike saal kui seda ümbritsevad ruumid. Senine väikese saali repertuaar jääb seega mõneks ajaks seisma ning naaseb uuesti mängukavva pärast remondi lõppu.

Kõiki aga, kel huvi uuest hooajast lähemalt kuulda ning soov näha Linnateatri näiteseltskonna eriesinemisi, on oodatud 6. septembril Linnateatri Lavaauku hooaja üllatusterohkele avaüritusele - jälgige reklaami!

Lisainfo:

Marion Leppik
Avalike suhete juht
Tallinna Linnateater

Lai 23, 10133
[email protected]
www.linnateater.ee
6650 805, 052 54 652