Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Muusikal “Minu veetlev leedi” üle 46 aasta taas “Estonias”

03.04.2008 16:24

Rahvusooperis Estonia esietendub 3. aprillil lavastaja Endrik Kerge juhtimisel menumuusikal "Minu veetlev leedi". Eelmine "Minu vetlev leedi" jõudis "Estonias" lavale juba 46 aastat tagasi. Seekordses lavateoses astuvad peaosalistena publiku ette Hele Kõre ja Janne Ševtšenko (Eliza Doolittle), René Soom ja Raivo E. Tamm (Henry Higgins), Väino Puura ja Priit Volmer (Kolonel Pickering), Madis Milling ja Mart Laur (Alfred Doolitle), Andero Ermel, Jaak Jõekallas ja Oliver Kuusik (Freddy), Juuli Lill ja Helgi Sallo (Higginsi majapidajanna) ja paljud teised. Lavakujundus on Liina Keevallikult, kostüümid Liina Pihlakult, tantsuseaded Eduard Korotinilt ning etendusi dirigeerivad Mihhail Gerts ja Erki Pehk.

Endrik Kerge, kes oli Voldemar Panso "Minu veetleva leedi" hitiks mängitud versiooni lavalejõudmise ajal (1963) "Estonias" noor balletisolist ja veerandsajandi möödudes kehastas "Vanemuises" Henry Higginsit, on öelnud: "Rahvusooperil Estonia oli ammu mõte tuua lavale "Minu veetlev leedi" ning kui mulle tehti ettepanek tulla seda lavastama, olin rõõmuga nõus. Tükid, mis on olnud laval kümneid ja isegi sadu aastaid - neil on oma väärtused ja omadused, mis lubavad neid erinevatel aegadel erinevale publikule ikka ja jälle mängida. Uutel lavastajatel ja uutel noortel näitlejatel on alati midagi uut öelda. Ka mina püüan oma lavastust natuke teistmoodi teha, sest inimlikke suhteid võib mitut moodi lahata, inimtunnete diapasoon on niivõrd mitmekesine ja rikas, et see võimaldab erisuguseid lahendusi".

Vanapoisist foneetikaprofessori ja vaese lilleneiu lugu, mis põhineb Bernard Shaw näidendil "Pygmalion", oleks võinud peaaegu et jääda muusikalivormi valamata, kui USA muusikalitööstuse eestvedajad 1930ndate aastate keskel järjekindlalt Frederick Loewe'le (muusika) ja Jay Lernerile (libreto) kinnitasid, et materjal ei vasta tolleaegsetele nõuetele selles žanris. Nii jäi heliteose kirjutamise idee kaheks aastakümneks soiku, kuni muusikalimaailmas hakkasid kehtima uued reeglid. 1956. aasta 15. märtsil esietendus USA muusikaliajaloo menukaim teos, mida on korduvalt lavastatud peaaegu kõigis maailma teatrites ning millest on 1964. aastal vändatud ülipopulaarne filmiversioon Audrey Hepburni ja Rex Harrisoniga peaosades. 

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia/Estonian National Opera
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht/
Head of the PR and Marketing Department
[email protected]
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia