Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Muusikal “Fame” Linnahallis

02.11.2006 13:49

2. novembril kell 19.00 esietendub Tallinna Linnahallis muusikal "Fame", mis räägib kaasakiskuva loo New Yorgi Lavakunstikooli ehk "kuulsusekooli" õpilastest.

Kuulsusekooli õpilased, keda on muusikalitrupis kokku 60, valiti välja kevadel toimunud avalikul konkursil, millel osales üle 400 noore artisti. Tähtsamaid õpilaste rolle kehastavad JZ Belle, Nele-Liis Vaiksoo, Susan Lilleväli, Irina Kikkas, Maiken Schmidt, Andero Ermel (Tallinna Linnateater), Kaido Põldma, Danne Dahlin (Rootsi), Sten Karpov, Rolf Roosalu ja Endro Roosimäe. Kuulsusekooli karmide õpetajatena astuvad muusikalis lavale Kaire Vilgats, Ülle Lichtfeldt (Rakvere Teater), Hannes Kaljujärv (Teater "Vanemuine") ja Andrus Vaarik.

Selle aasta suurimaks muusikaliks kujuneda tõotav "Fame" räägib haarava loo kuulsusejanus noorte kirgedest, saavutustest ja läbikukkumistest, mis saadavad tulevasi staare nelja aasta jooksul New Yorgi Lavakunstikooli sisseastumisest kuni lõpetamiseni.

"Fame" on pärast oma esietendust 1988. aastal kõikjal maailmas korranud seda edu, mis saatis 1980. aasta samanimelist muusikafilmi, kust on pärit ka muusikali Oscariga pärjatud nimilaul.

Lavastaja on Jüri Nael, kostüümikunstnik on Ene-Liis Semper (Teater NO99), lavakujunduse tegi Iir Hermeliin (Tallinna Linnateater) ning valguskujunduse Palle Palmé Rootsist.

Muusikali libreto autorid on David de Silva ja Jose Fernandez, helilooja Steve Margoshes ning laulutekstid on kirjutanud Jacques Levy.
Eestikeelse tõlke autorid on Jaan Pehk ja Leelo Tungal.

Muusikali "Fame" mängitakse Tallinna Linnahallis novembrikuu jooksul 15 korda, pileteid võib osata Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades ning Statoili teenindusjaamades üle Eesti.

Lisainfo ja pressifotod:
Jarmo Seljamaa
email: [email protected]
tel: 53 766 653
www.muusikal.ee