Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Muusikadokumentaal Giacomo Puccini elust ning galakontsert ETVs

18.12.2008 14:59

Neljapäev 18. 12. 2008 kell 23:10  Muusikadokumentaal "Kuu varjukülg. Giacomo Puccini elu" (Dark Side of the Moon - the other Life of Giacomo Puccini, Saksa 2008)

Itaalia helilooja Giacomo Puccini olevat ennast kirjeldanud kui "kirglikku veelindude, tekstide ja naiste jahtijat". See oli eneseiroonia kiusatustest, mis saatsid teda läbi elu. Iga ooperi kirjutamisel kurnas ta parima teksti otsingul välja hulgaliselt libretiste - erinevalt näiteks Mozartist ei suutnud ta kirjutada ühtegi nooti, kui tekst ei olnud pisiasjadeni talle meelepärane. Ja kogu elu saatis teda maania jahtida ja "kollektsioneerida" kauneid daame. Kuigi ta oli oma kaasaja kõige paremini tasustatud helilooja ja tema heale väljanägemisele leidus rohkelt imetlejaid, vaevasid teda pidevalt läbikukkumise hirmud. Nii eraelus kui oma teostes otsis helilooja alati "ideaalset naist", kes teda neist hirmudest vabastaks. Puccini käitumine kõikus patoloogilise häbelikkuse ja pompöösse matšolikkuse vahel. Naistel on Puccini ooperites alati juhtiv roll, kuid kuna nad ei pakkunud heliloojale lunastust päris-elus, siis lasi ta neil laval alati surra. Ta ohverdas oma naisi suure melodraama saatel ja liikus seejärel järgmise juurde. Andreas Morelli linateos näitab Giacomo Puccini elu läbi naiste tema eraelus ja ooperites. Sõnastas ju helilooja ka ise oma kreedo: "Ma ei suuda komponeerida ilma armastuseta minu elus!"

Kordub reedel kell 13:15.

 

Pühapäev  21. 12. 2008 kell 13:25   Puccini Gala

Giacomo Puccini ooperimuusika pärlitest koosnev kontsert on pühendatud legendaarse helilooja 150. sünniaasta tähistamisele. Üles astuvad Rahvusvahelise Klaudia Taevi nim konkursi laureaadid tenor Ji-Min Park Lõuna-Koreast, bariton Laimonas Pautienius Leedust, bariton Ilja Siltšukov Valgevenest, Veronika Dzhiojeva Venemaalt ja sopran Tatjana Romanova Eestist. Kontserdil on kaastegev XXI Sajandi Orkester ja Nargen Opera koor PromFesti kunstilise juhi Erki Pehki dirigeerimisel. Režissöör Marek Miil.