Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Muuseumis tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva

25.09.2012 11:42

Kell 15.00 avatav näitus käsitleb eesti balletiajalugu ja sellega seotud inimesi alates „Kratist“ kuni tänapäevani. Eesti balletist räägib lähemalt tantsukorüfee Ülo Vilimaa, näitust tutvustab teatriosakonna juhataja Kirsten Simmo, esinevad Kaie Kõrbi Balletistuudio pisikesed baleriinid.

Kell 16.00 esitletakse Eesti klaveriehituse haruldast pärlit –1817. aastal Ludwig Ehrigi poolt valmistatud tiibklaverit. Tegemist on vanima Eestis valmistatud ning tänapäevani säilinud klaveriga.
Esitlusel räägivad unikaalse leiu ajaloost, korrastamisest ning kõlalaua alt leitud pikantsest tekstist muuseumi muusikaosakonna juhataja Risto Lehiste, Tallinna Linnaarhiivi juhataja Küllo Arjakas ning konserveerimisprotsessi läbiviija Mati Raal.
Klaveri esitlusele eelneb muusikapala Eesti viiulimeistri Meeme Mälgi 1948. aastal valmistatud viiulil. Pill annetati muuseumile Raul Pettai (USA) poolt ja sellel musitseerib Arvo Leibur.

Rahvusvahelisel Muusikapäeval on sissepääs muuseumisse tasuta.

Kohtumiseni muuseumis!


Näitus "eesti=ballett" otsib suure maailma balletivaramu hulgast eesti oma rahvuslikku tantsukunsti. Esimeseks rahvuslikuks balletiks loetakse Eduard Tubina „Kratti“, mis esietendus 1943. a Vanemuises ning 1944. a Estonias. Sealt edasi tulid juba Eugen Kapi „Kalevipoeg“, Lydia Austeri „Tiina“ jt. Kaasaja balletiloomingus on otsesõnu rahvuslikkust vähe, küll aga väärivad esile tõstmist Eesti heliloojate originaalmuusikale loodud algupärandid.

Näitusel on esindatud Eesti tuntuimad koreograafid-lavastajad läbi ajaloo – Rahel Olbrei, Ida Urbel, Ülo Vilimaa, Mai Murdmaa jt ning armastatud baleriinid-tantsijad: Helmi Puur, Tiiu Randviir, Juta Lehiste, Jelena Poznjak-Kõlar, Kaie Kõrb, Aivar Kallaste jt.

Muuseumi Assauwe tornis on avatud väljapanek balletiteemalistest kunstiteostest ja lavakostüümidest, video- ja muusikasalongis saab vaadata balletilavastuste ülesvõtteid ning kuulata balletimuusikat. Näituse kuraator on Kirsten Simmo, kunstnik Andra Aaloe.

Näitus on külastajatele avatud alates 3. oktoobrist 2012 K-L kl 10.00-18.00.
Sissepääs muuseumipiletiga 1€/ 3€. Ekskursioonid lastele ja täiskasvanutele 10€/grupp.

Teate edastas:
Eeva Helme
teabejuht
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Tel: 6 418 165
E-post: [email protected]