Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Muuseum esitleb kahte uut teatrikavanditega trükist

14.11.2007 15:51

Kolmapäeval, 14. novembril kell 16 ootab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum teatri- ja kunstisõpru külla, et koos tähistada värskelt valmis saanud kahte väga värvilist ja kunstirohket raamatut: ainueksemplarist kavandialbum kAVAnd ja möödunud suve lastenäituse kataloog-tegevusvihik Võluderiigis. Muusikalises osas esitavad Urmas Vulp (viiul) ja Heiki Mätlik (kitarr) Peeter Vähi, Ester Mägi ja Heino Elleri teoseid.

kAVAnd on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi rikkalikku teatrikavandite kogu tutvustav album. Muuseumis kohapeal vaatamiseks väljas oleva originaalses köites albumi eesmärk on esile tõsta eesti teatrites kostüümi- ja lavakujundusi loonud isikuid ning nende muuseumi kogus olevaid töid. Albumis on esindatud 140 kavandit 77 kunstnikult ning see sisaldab esimest ulatuslikku ülevaadet Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi sisukast ja väärtuslikust kavanditekogust. Albumi kaudu tutvustame tänastele teatrihuvilistele üht värvikat tahku kunsti- ja teatripärandist, mis on säilitatud tulevastele põlvedele. Albumi koostas Seidi Raid, konsulteeris Kalju Haan, kujundas ja teostas Kadi Pajupuu, köitis Pille Kivihall.

Lastele suunatud kataloog-tegevusvihik Võluderiigis on raamat, mis sündis samanimelisest lõbusast suvenäitusest, kus tutvustasime peamiselt laste- ja noortelavastuste kostüümi- ja nukukavandeid. Kataloog-tegevusvihiku eesmärk on jäädvustada viimase kümnendi mahukaim Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi lastenäitus ning seeläbi tutvustada muuseumi kogusid, teatrikunsti, teatriajalugu ning innustada lapsi ja noori süvenema teatriteemadesse. Värviline 64 leheküljeline kataloog-tegevusvihik koosneb kolmest osast: stendinäitus Võluderiigis, Kassitorn ja Tegevusvihik. Kataloogi koostas Seidi Raid näituse Võluderiigis põhjal. Näituse koostasid Seidi Raid, Simmo Priks, Marika Palu, Kalju Haan. Kataloogi kujundas Timmo Teras teatrikunstnik Liina Undi kujundatud näituse põhjal.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum on viimase paari aasta jooksul oma tegevuses suurt tähelepanu pööranud muuseumi kogusse kuuluvale väärtuslikule teatrikavandite kogule. Oma näituste ja trükiste tegevusega on soov seda rohkem esile tõsta ning seeläbi tutvustada eesti teatrites tegutsenud teatrikunstnikke. Varasemad tööd, kus on käsitletud teatrikunstnikke ja nende töid: virtuaalne maketinäitus Kunstniku mäng (www.tmm.ee), 2006. aasta koostöönäitus Adamson-Ericu muuseumi ja teater Estoniaga Kavandist kostüümini Estonia teatrikunstnikest, 2006. ja 2007. aasta virtuaalsed tähtpäevade kalendrid muuseumi kodulehel.

Olete oodatud!


Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Info 64 46 407
[email protected]  
www.tmm.ee