Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Müüki tulevad Draama 2012 lisapiletid

31.07.2012 11:18

Teatrisõprade rõõmuks tulevad 1. augustil müügile kõikidele festivali Draama 2012  ja Balti Teatri Festivali etendustele lisapiletid, mida saab osta Piletimaailma müügipunktidest ja piletimaailm.com lehelt.

Teatrifestival toimub sel aastal 3.–9. septembrini Tartus. Kuraatoriks on Eesti näitleja, lavastaja ja tõlkija Anu Lamp, kes võtab festivali selleaastase teema kokku pealkirja alla Fookus: Näitleja, mis tähendab lühidalt öeldult, et tänavuse festivali keskmes on näitleja kui looja ja isiksus. Kuraator on valinud põhiprogrammi kaheksa lavastust: Nisa (VAT-teater), Lilled Algernonile (Rakvere teater),  Aeg ja perekond Conway (Tallinna Linnateater), Tasandikkude helinad (Eesti Teatri Festival ja Saueaugu Teatritalu), Mee hind (Ugala), Iphigéneia Aulises (Teater NO99),  Kuni inglid sekkuvad (Eesti Draamateater) ja Lillede keel (Von Krahli Teater). Lisaks põhiprogrammi lavastustele on kavas veel ligi 20 lavastust ja üllatuslikke ülesastumisi parimate Eesti näitlejate poolt.

Sel aastal toimub teatrifestival DRAAMA koos Balti Teatri Festivaliga, – kolme Balti riigi omadramaturgia festivaliga, mida riigid korraldavad järgemööda. Statuudi järgi valib iga riik festivalile kaks omadramaturgial põhinevat lavastust, mida hindab viieliikmeline rahvusvaheline žürii. Balti Teatri Festival on 1956., 1957. ja 1958. aastal toimunud Balti riike ühendava teatrifestivali Balti Teatrikevad õigusjärglane. Festival taaselustus 1984. aastal, kuid jäi taas soiku kuni 2005. aastani, mil see taastati festivaliga “Balti vaade” Riias. Eestis on festival varem toimunud kahel korral – 2006. aastal ja 2009. aastal. Sellel aastal kuuluvad  Balti Teatri Festivali programmi Eestist lavastused Õitseng (Eesti Draamateater), Mee hind (Ugala Teater), Leedust Unė (Leedu Riiklik Draamateater) ja Lätist Lõpp (Läti Rahvusteater) ning Luuleliblikas (Pilditeater).
Žüriisse kuuluvad seekord Venemaa teatrikriitik Yulia Kleyman, Läti kultuurikriitik ning režissöör Linda Ģībiete, Leedu teatrikriitik Jūratė Grigaitienė, Eesti kirjandusteadlane Aare Pilv ning žürii esimeheks on USA näitleja ja lavastaja Nils Riess.

Täpsemat infot piletimüügi, -hindade ja festivali kogu programmi kohta leiab festivali kodulehelt www.draama.ee

DRAAMA facebookis: http://www.facebook.com/pages/Teatrifestival-Draama/172190399506212

Katrin Maimik
Eesti Teatri Festival
Turundus ja kommunikatsioon
t:+37256502721
[email protected]
www.festival.ee