Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Müüki jõudsid festivali Baltoscandal passid

02.03.2020 13:28

Tänasest, 2. märtsist 2020 on müügil rahvusvahelise etenduskunstide festivali Baltoscandal passid. Baltoscandal on legendaarne rahvusvaheline etenduskunstide festival, mis toimub 2020. aastal 1.–4. juulini Rakveres. 

Iga kahe aasta tagant toimuv festival leiab aset 16. korda. Seega möödub esimesest Baltoscandalist 30 aastat, millega ollakse vanim rahvusvaheline teatri- ja etenduskunstide festival nii Eestis kui Balti riikides. Festivali loojateks on Peeter Jalakas ning Von Krahli teater ning esimesed kaks festivali toimusid Pärnus. Alates 1994. aastast korraldab Baltoscandalit Rakvere Teater. Aastast 2003 on festivali kunstiline juht Priit Raud.

Tulevikku vaatav ja kätt ühiskonna pulsil hoidev Baltoscandal toob kokku ja segab omavahel erinevad maitsed, värvid, kõlad, tunded, arusaamad, keeled, toonid, rütmid ning klišeed. Samuti on festivali läbivaks jooneks olnud algusest peale teatritegemise erinevate vormide, põhjuste ja võimaluste esiletoomine.

Esialgsete plaanide kohaselt saab festivalil näha 13–14 erinevat lavastust ning esmakordselt on kavas ka väike teatriga seotud filmiprogramm.

Festivali kava avaldatakse 1. mail ning siis tulevad müüki ka üksikpiletid. Passid on müügil Piletimaailma müügikohtades ja internetis.