Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Müügile tulevad „Eesti meeste laulude” piletid

24.04.2008 15:59

Von Krahli Teater ja Nargen Opera koostöös valmiva „Eesti meeste laulude" piletid tulevad müügile neljapäeval, 24. aprillil Piletilevis ja Von Krahli Teatri kassas.

Von Krahli Teatri ja Nargen Opera koostöös jõuab lavale kolmas osa Veljo Tormise rahvalaulude triloogiast - „Meestelaulud". Kui eelmised lood („Eesti ballaadid" ja „Eesti naiste laulud") olid pigem alalhoidlike ja paigatruude naiste poolt hoitud ja esitatud, siis meestelt on oodata vaatemängu ja tralli. Meeste laulud on humoristlikud, pilkavad, kohati ebatsensuursedki ning lavastus võimendab neid sõnu kõigega, millega mees kosja-, mere- või kõrtsiteel kokku puutus - kõrguse ja sügavuse, õli ja tule, jõu ja hooga.

„Meestelaulude" tsüklist kantakse ette kõik 10 laulu. Igat esitab erinev solist, keda toetab 20-liikmeline meeskoor. Lisaks kantakse ette Veljo Tormise „Raua needmine" ja kaks runolaulu. Lavale astuvad Taavi Eelmaa, Erki Laur, Juhan Ulfsak, Mart Koldits, Tõnu Aav, Riina Maidre, Celia Roose, Mati Turi, Rainer Vilu, Jaak Johanson, Vahur Soonberg jt.

Lavastuse muusikaline juht on Tõnu Kaljuste ning lavastaja Peeter Jalakas. Lavastuse tehniline juht on Enar Tarmo ning kostüümid valmivad Eesti Politsei poolt annetatud vanadest mahakantud rõivastest, millele Reet Aus annab läbi disaini uue elu. Pürotehniliste efektide eest hoolitseb Soome firma Blastwave.

„Eesti meeste laulud" esietendub 7.juunil 2008. aastal Kultuurikatlas Tallinnas (Põhja pst 27a). Etendused 9.-12., 14.-16., 18.-20. juunil kell 19

Von Krahli Teater
www.vonkrahl.com