Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Müügile saabuvad lisapiletid Lepage’i “Kuu tagumine külg” Tallinna etendustele

13.08.2013 10:20

Tallinna Lepage: Kuu tagumine külgLinnateatri uue hooaja üks tähtsündmusi on maailmakuulsa Kanada lavastaja Robert Lepage’i suurejoonelise lavastuse „Kuu tagumine külg“ külalisetendused 1. ja 2. oktoobril Nokia Kontserdimajas.

Piletimüük on läinud väga hoogsalt ning sestap tulevad 15. augustil müüki lisapiletid mõlemale etendusele. Teatrisõpradel tasub kiirustada ja kasutada haruldast võimalust, kui teater, mida tavaliselt tuleb vaatama minna Londonisse või Berliini, tuleb suisa koju kätte.  

Robert Lepage on hetkel maailma omanäolisemaid loojaisiksusi, kelle lavateost on Linnateater soovinud Eestisse tuua pea kümme aastat. Lepage on ühtaegu lavastaja, näitleja, näitekirjanik, (lavastus)kunstnik, filmitegija, performance- ja installatsioonikunstnik ning multidistsiplinaarse loovettevõtte Ex Machina kokkukutsuja, kelle looming on pälvinud kogu maailmas hulganisti kõrget tunnustust ja lugematult auhindu. Äsja, veebruaris võitis ta maineka Glenn Gouldi preemia, mida peetakse kultuurimaailma Nobeliks.
Ta on ühtaegu filosoof ja loojutustaja, kelle lavastuste omapäraks on suurejoonelised ja üllatavalt nutikad lavakujundused. The Guardiani teatrikriitik John O’Mahony sõnutsi on Lepage „moodsa visuaalse teatri alkeemik“, Lepage’i pärjanud Glenn Gouldi fondi auhinnastatuut ütleb aga, et Lepage on „... kunstnik, kelle unistused on laiendanud võimalikkuse piire ja kelle tööd ei mahu ühtegi kategooriasse.“

Kuu tagumine külg“ on lavateos, mis tuuritanud üle maailma; Euroopas mängiti seda viimati 2011. aastal festivalil Wiener Festwochen. Väliselt suurejooneline ja samal ajal intiimne lugu räägib Kuu vallutamisest Külma sõja ajal ning kahe lahkukasvanud venna eneseotsingutest (muuhulgas on tegelaste hulgas Nõukogude kosmonaut Aleksei Leonov). Näitleja Yves Jacques mängib mõlemaid vendasid ning veel terve plejaadi erinevaid rolle, luues lavastaja abiga Lepage'ile omase tervikliku, rikkaliku ja üllatusi täis universumi. Visuaalset elamust täiendab Laurie Andersoni ulmeline muusika.

Eesti publik nägi Lepage’i lavateost novembris 2012 CC Plaza ekraanil, kui New York Metropolitan Operast kanti üle tema ooperit „Tempest“ Shakespeare’i ainetel. 

Etendused on inglise keeles, eesti- ja venekeelse tõlkega. Piletid müügil Piletilevis, Ticketpros ja Tallinna Linnateatris. 

„Kuu tagumine külg“ Tallinna etenduse meediapartnerid on raadio Kuku ja Eesti Ekspress.