Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Müügile jõuavad Estonia sügishooaja piletid

28.02.2011 13:18

1. märtsil paneb Rahvusooper Estonia müüki sügisel algava 106. hooaja piletid. Hooaeg algab augusti lõpus ooperi „Parsifal“ nelja etendusega Noblessneri valukojas, avaetenduseks statsionaaris on 9. septembril toimuv ooper „Carmen“.

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 ja Nargenfestivali raames toimuvad 25.-28. augustini Noblessneri valukojas Richard Wagneri ooperi „Parsifal“ suurejoonelised ettekanded. Eestis esmakordselt kõlava „Parsifali“ lavastusmeeskonnas on muusikaline juht Arvo Volmer, lavastaja Nicola Raab Saksamaalt ja kaaslavastaja Ran Arthur Braun Iisraelist (tõi Estonias oktoobris välja „Boheemi“). Kunstnikutöö teeb Robert Innes Hopkins Inglismaalt ja valguskunstnik on David Cunningham Šotimaalt. Lisaks rahvusooperi solistidele laulavad külalistena Richard Decker USAst, Roman Sadnik, Magdalena Anna Hofmann ja Martin Winkler Austriast, Manfred Hemm, Irmgard Vilsmaier ja Eike Wilm Schulte Saksamaalt, Denis Sedov Iisraelist jt.

Esimeseks ooperi uuslavastuseks statsionaaris on Giacomo Puccini ooper „Manon Lescaut’“, mille esietendus on 4. novembril. Ooper „Manon Lescaut“ jõuab samuti Eestis lavale esmakordselt, selle muusikaline juht on Arvo Volmer ja lavastaja Andrejs Žagars Läti Rahvusooperist. Lavakujunduse teeb samuti Lätist pärit Renāte Lorence ja kostüümid Kristīna Pasternaka.
Ooperialalt veel niipalju, et 17. septembril tähistatakse piduliku galakontserdiga Eesti kõigi aegade ühe silmapaistvama baritoni Tiit Kuusiku 100. sünniaastapäeva, kus peaesinejaks on tuntuim eestlane maailma ooperilavadelt, bass Ain Anger. Juubeligala kunstiline juht on Arne Mikk. Traditsiooniliselt tähistatakse galakontserdiga ka rahvusvahelist muusikapäeva, kava paneb seekord kokku ooperijuht Mart Mikk.  

2. detsembril jõuab balletisõprade rõõmuks lavale Ronald Hyndi ballett „Rosalinde“ Johann Straussi muusikale. Ballett järgib opereti „Nahkhiir“ vaimukat süžeed, viies vaataja glamuurse maskiballi ja pikantsete intriigide maailma. Tunnustatud briti teatrikunstniku Peter Docherty kujundus elustab laval kuldsete kahekümnendate - muusikalide ja tummfilmide ajastu - muretu elu. Lavastuse muusikaline juht on Mihhail Gerts.

Menukad balletiõhtud pakuvad kogu hooajal erinevaid vanu ja uusi kavasid ning detsembris on jälle kavas laste lemmik „Pähklipureja“. Teist hooaega jätkavad jõulukuul ka „Mõmmi jõuluaabits“ ja „Käsikivi kosmosest“ ning aasta lõpetab traditsiooniline uusaastaball.

Kõige uuega, mida 106. hooaeg kaasa toob, saab tutvuda 11. septembril Estonia turupäeval. Kaugema kandi rahvale pakub hea võimaluse värske repertuaariga tutvust teha Estonia teatribuss, mis on jälle reisimas septembrikuus.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]

www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia
Maja täis muusikat!