Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Musta Kasti must komöödia “Peks mõisatallis” etendub Brüsselis ja Luksemburgis

25.02.2020 09:18

Tartu teatri Must Kast kolm aastat tagasi Vabariigi aastapäeval esietendunud "Peks mõisatallis" on oma teisel ringreisil Eestist väljaspool. Kohalikele väliseestlastele mängitakse Eesti publiku poolt armastatud humoorikat lavastust eestlaseks olemisest. 

Etendused toimuvad 25. ja 26. veebruaril Brüsselis Warehouse Studio teatris ja 29. veebruaril Luksemburgis Théâtre Le 10 saalis. Nagu tavaks kodus, nõnda ka võõrsil toimuvad pärast etendusi vestlusringid publikuga. 

Möödunud sügisel sai etendusest esmakordselt osa ka saksa publik sünkroontõlke vahendusel, kui osaleti esimesel Biennale Theater Hanse nimelisel Läänemere maade teatrifestivalil Vorpommern teatris. 

Välisetendusi toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Tartu linn. Järgmised etendused kodupublikule toimuvad juba 8. märtsil Viljandis, 24.-25. märtsil Tallinnas ning 1.-2. aprillil Tartus. 

*
Meie, eestlased, oleme õppinud kannatamist pühaks pidama. Kui keegi küsib: „Kuidas läheb?“ on auasi vastata, et töö tapab, et on kiire, et on raske. On tavapärane, et arsti juurde minnakse alles siis, kui on liiga hilja – mis see väike valu ikka teeb … Kas kannatamise harjumus tuleb inertsist või on see kultuuripärand? Oleme ju ajalooõpikute järgi olnud 700 aastat orjarahvas ning kes teab, kui kerge elu ka enne seda oli.

Sellist heaolu nagu praegu pole Eestis olnud kunagi varem. Ent isegi 25 aastat vabadust ei ole suutnud kaotada meie rahvuslikku kreedot: „Kes kannatab, see kaua elab.” Kannatamine on paratamatu, huumorimeel on valik. Kumb meid tegelikult päästab?

Kui etendus on halb – kannatad ära.

Autor: Trupitöö. Lavastaja: Birgit Landberg. Dramaturg: Paul Piik (Kinoteater). Kunstnik: Illimar Vihmar; Valguskunstnik: Emil Kallas (Tallinna Linnateater). Helikunstnik: Sten Arvi. Laval kolm tavalist eestlast: Jaanika Tammaru, Kaarel Targo ja Kristjan Lüüs

*
Kohapeal korraldavad etendusi Erik Simpson (Eesti teater Brüsselis) ja Mairis Minka (Luksemburgi Eesti Selts).