Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Must Kast tähistab viiendat sünnipäeva teatrimaratoniga

10.03.2019 12:34

27. märtsil 2019, rahvusvahelisel teatripäeval, saab Tartu teater Must Kast viie aastaseks!

Poole kümnendi lävele jõudmise puhul toob teater 20.⎯30. märtsil Tartus Genialistide Klubis ja Saksa Kultuuri Instituudis vaatajate ette ühe lavastuse igast möödunud hooajast. Etenduvad Birgit Landbergi must komöödia "Peks mõisatallis", Silver Kaljula monolavastus "5 grammi sisemist rahu" ning kolm Kaija M Kalveti lavastust: keskkonnateemaline "Prohvet", muusikaline noortelavastus "Jõud" ja Piret Raua samanimelisel debüütromaanil põhinev äsja valminud lastelavastus "Ernesto küülikud". Sealjuures lavastusi "5 grammi sisemist rahu" ning "Prohvet" mängitakse sünnipäevamaratoni raames viimast korda.

"Endalgi oleks huvitav teada, kuidas viis aastat teatritegemist väljastpoolt paistab," vastas küsimusele Musta Kasti rolli kohta Eesti teatrimaastikul lavastaja Kaija M Kalvet. "Kolmekümnest selle aja jooksul esietendunud lavastusest jõuab publikuni viis, kuid mulle näib, et need suudavad vaatajale meie tegemistest üsna mitmekülgse pildi anda – 10 päeva jooksul mängime nii lastele, noortele kui täiskasvanutele loodud tükke. Sihtrühmi ei tasu aga ka liiga tõsiselt võtta, kuna minu täiesti ebaobjektiivsel hinnangul on need lavastused kõnekad kõigile. Tegelikult on isegi kahju, et mul endal kõrvalpilk meie tegemistele täiesti puudub, kuid seda enam on tore, et teatrikülastajal on pärast kõikide nende etenduste külastamist võimalik ka meile öelda, milline siis on viieaastase Musta Kasti agenda ja kuidas seda teiste nähtustega Eesti teatris kõrvutada saaks."

Kümnepäevasele maratonile paneb punkti 30. märtsil Genialistide Klubis toimuv suur sünnipäevapidu, kus tantsusamme suunavad Tartu Levimuusika Orkestri pasunad, traadid ja trumminahad ning Musta Kasti häälepaelad; eeskava kaunistavad etteasted mustkastlastelt ja üllatusesinejailt. Teiste hulgas astub üles Musta Kasti lavastusele "Jõud" muusika kirjutanud Marten Kuningas.

Kes soovib Mustale Kastile midagi viiendaks sünnipäevaks kinkida, saab kuni 14. märtsini teha seda Hooandja platvormi kaudu. Nimelt soovib teater endale kingituseks bussi, millega kergendada rekvisiitide vedamise vaeva ning etendada oma lavastusi hõlpsamalt ka väljaspool Tartut: https://www.hooandja.ee/projekt/must-kast-5-rattad-alla.

---
Lisainfo:

Henri Roosipõld (Musta Kasti direktor) / +372 5667 3743 / 

Kaija M Kalvet (Musta Kasti lavastaja) / +372 5615 3243 /