Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Moskva Suure Teatri balletilavastuste HD otseülekanne kinos Coca-Cola Plaza

18.01.2011 11:56

Detsembrikuus jõudis Eesti kinoekraanidele maailma tipptasemel ballett otse Moskva Suurest Teatrist. Sel korral pakub legendaarne Moskva Suure Teatri balletitrupp vaatamiseks kahest lavastusest koosnevat programmi. Kavas on ühevaatuseline ballett „Tantsutund“ ning kustumatut armastust ülistav romantiline ballett „Giselle“. Järgmine otseülekanne Moskva Suurest Teatrist toimub 23. jaanuaril kell 18.00 kinos Coca-Cola Plaza. Tartus kinos Ekraan ja Narvas kinos Astri on võimalik „Tantsutundi“ ja „Giselle’i“ vaadata nädal hiljem ehk 30. jaanuaril ning salvestatud kujul.

„Tantsutund“ on ühevaatuseline lavastus balletitunni ainetel, koreograafiks Asaf Messerer. „Giselle“ jutustab liigutava loo talutüdrukust, kelle kustumatut armastust ei murra isegi surm. Lavastuse uus koreograafia pärineb teatri ballettmeister Juri Grigorovitšilt. Girigorovitš on oma tõlgenduses püüdnud säilitada balleti Peterburi-Leningradi versiooni puhast ning täielikku olemust, küll aga muutnud seda dünaamilisemaks ning elavdanud balleti atmosfääri. Lavakujundaja Simon Virsaladze andis Lavastusele täiesti uue näo lisades lavakujundusse erineva teksttuuriga kangaid. Kostüümid on pastelsetes ja pehmetes toonides, mis aitavad viia vaatajat loo alguse romantilisest õhustikust edasi viilide müstilisse maailma.

Koostöös teatri ning satelliidipilti vahendava ettevõttega CielEcran tuuakse otseülekanded Moskva Suurest Teatrist ligi 300 kinno 22 erinevas riigis. Pildiedastuse puhul on silmas peetud just kinode laiekraane, heli jõuab kinosaalis viibijateni 5.1. formaadis ning kasutusel on vähemalt 10 erinevat kaamerat.

Bolshoi Theatre Ballet HD Live etenduste ajakava:
„Tantsutund“ ja A. Adami „Giselle“
23. jaanuar kell 18.00 otseülekanne Coca-Cola Plazas:,
30. jaanuar kell 18.00 Narvas kinos Astri ning Tartus kinos Ekraan salvestatud kujul.

„Don Quijote“
6. märtsil kell 18.00 otseülekanne Coca-Cola Plazas.
13. märtsil kell 18.00 salvestatud kujul kinodes Astri ja Ekraan.
Lavastus, mis põhineb Miguel de Cervantese meistriteosel ning mille originaalversiooni lõi Moskva Suurele Teatrile Marius Petipa 1869. aastal. Uus koreograafia Aleksei Fadejetševilt. Muusika autor Ludwig Minkus.  

„Coppelia“ mais 2011 (kuupäev lahtine)
Helilooja Leo Delibes. Originaalkoreograafia Marius Petipa, uusversioon Sergei Vikharev.  

Lisainformatsioon internetiaadressil: www.forumcinemas.ee

Lisainformatsioon:
Rein Palosaar
Forum Cinemas AS
Linastusjuht
e-kiri: [email protected]