Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Morfium viimaseid kordi Tartus, järgmised etendused Gruusias

05.03.2015 12:03

Tartu Üliõpilasteatri ja Gruusia Akhmeteli nimelise Riikliku teatri koostööprojekt Mihhail Bulgakovi/Irakli Gogia lavastus "Morfium" etendub viimaseid kordi 18. ja 19. märtsil Genialistide Klubis. Edasi suundub TÜT gastrollile Gruusiasse, kus 20.–27. märtsini antakse kolm etendust Tbilisis, Telavis ning Goris.

Doktor Poljakov põgeneb Venemaal puhkenud revolutsiooni, aga ka oma armastatu eest (kes ta tegelikult hülgas) kaugele Siberisse. Seal kohtub ta õde Anna ja morfiumiga. Kas Anna aitab tal unustada endist armastatut või teeb seda morfium?

Gruusia lavastaja Irakli Gogia lavastas Tartu Üliõpilasteatris Bulgakovi novelli „Morfium“. See on Gogia nägemus Bulgakovi pooleldi autobiograafilisest teosest, mida peetakse ka „Meister ja Margarita“ miniversiooniks.

Gogia on Tbilisi Akhmeteli nimelise Riikliku Teatri lavastaja ning kunstiline juht. 2003. aastal asutas ta Akhali Teatri („Uus Teater“), mille avalavastuseks oli Marcel Mitois’ lühijutul põhinev „Kummaline teatrimaailm“. Lavastus tõi talle Aasta Parima Lavastaja 2004 auhinna ning eripreemia uute ruumilahenduste loomise eest teatris.

Gogia enam kui 10 aastase lavastajatöö kuulsaimateks lavastusteks on veel “Auschwitz” (Rahvusvahelise Etenduskunstide Festivali 2009. aasta laureaat Jerevanis) ja “Zarathustra“ (2009. aasta Georgia Teatriliidu peaauhinna võitja „Parima kunstilise juhi“ ning „Parima lavastuse“ kategooriates).
Morfiumi näol on tegu Tartu Üliõpilasteatri ning Akhmeteli teatri jätkuva koostööprojektiga. Kalev Kudu lavastas 2014 veebruaris Akhmeteli teatris Pavel Prjaško näidendi „Alukad“, mida siiani edukalt mängitakse.

Mofriumis mängivad Karl Edgar Tammi (TÜ VKA X lend), Katrin Kalma (külaline) ning Enor Niinemägi.
Etendused 18. ja 19. märtsil kl. 19 Genialistide Klubis, Tartus.
Piletid 7/9 € Piletilevis ja pool tundi enne algust kohapeal.

Lähem info:
Kalev Kudu
Tartu Üliõpilasteatri kunstiline juht, lavastaja
+372 55 696 846
www.ut.ee/teater