Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Moodsad ikoonid Draamateatris

31.01.2007 11:58

Kolmapäeval, 31. jaanuaril kl 16 avatakse Eesti Draamateatri jalutusgaleriis Mall Nukke personaalnäitus "Moodsad ikoonid".

Mall Nukke on näituse tagamaa avanud nii: "Ikoonilaadseid õli- ja akrüülmaale hakkasin tegema 2000. aastast. Oma maalidel kasutan traditsioonilise ikoonimaali kompositsiooni ja kujundivõtteid, nii et esmapilgul näivad nood nagu ehtsad. Mind võlub ikoonikunstis lihtne ja otsitud vorm, tema lugu jutustav laad. Mõnedes töödes võib aga siiski ka ära tunda detaile kuulsatelt renessansimaalidelt.

Oma töödes jutustan ma lugusid Eestist, Euroopast, Eurost ja tema tulemisest või mittetulemisest, Tema Pühadusest Arvutist ja Elektrist. Maalin raha-asjade-inimeste vahelist melu.
Olen oma tööde tegemiseks saanud inspiratsiooni just ühiskondlikust ja poliitilisest elust, mis nii siin kui ka mujal Euroopas valitseb. Nii et need pildid on tegelikult kaasaega peegeldavad koomiksid, ärgu lastagu end petta pühapildi vormist."

Mall Nukke on 1992. aastal lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia magistrikraadiga. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige, personaalnäitustega esinenud alates 1991. aastast nii Eestis kui ka mitmetes välisriikides, sealhulgas Ukrainas, Leedus, Rootsis, Prantsusmaal, Saksamaal, Venemaal.

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
52 02 513