Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mononäidendite võistluse ja monomaffia lõpetamine

14.08.2012 11:59

Festival avatakse Kultuuriminister Rein Langi poolt Endla Teatri Sammassaalis 16. augustil kell 14.00, misjärel saab näha lavastust „Kogu kupatus“ (Norra). Monomaffia põhiprogrammi kuuluvad veel lavastused „Kontrabass“ (Prantsusmaa), „Sweet“ (Rootsi), „Seela Sella stand-up“ (Soome), „Lend“ (Läti), „Kõik on täis“ (Eesti Draamateater), „Rekvisiitori tähetund“ (VAT Teater), „Eesti mees ja tema poeg“ (Endla Teater), „Lilled Algernonile“ (Rakvere teater).

Festivali kunstilise juhi Indrek Taalmaa sõnutsi saadeti eelmise aasta positiivse tagasiside tõttu tänavu osalemissoove hulgaliselt ning eeskätt väliskülaliste osas oli valikut teha üpriski keeruline. „Püüdsime programmi koostades endiselt arvestada sellega, et esindatud oleksid erinevad teatrižanrid ja –vormid. Nii võib festivalil näha klassikalist jutustamisteatrit, tantsuliste elementidega füüsilist lavastust, narrimängu, stand-upi, keskkonnateatrit. Eemale ei pea jääma ei huumori-, draama- ega ka ulmesõbrad.“

OFF programm pakub samuti rohkelt sündmusi: kavas on nii noorteprogramm Trelliteater, mis  pakub noortele loojatele ja vaatajatele võimaluse kohtuda unikaalses keskkonnas endise Pärnu vangla hoonetekompleksis kui ka lasteprogramm, kus Nukuteatri näitleja Are Uder mängib pisematele teatrisõpradele sobivaid lavastusi. Festivali klubis saab kahel õhtul kuulata ka nn monolooge muusikas – ühemehekavadega astuvad üles näitlevad lauljad Tõnis Mägi ja Koit Toome. Endla Teatri Sammassaalis avatakse Jüri Tensoni fotonäitus eesti näitlejate portreedest. 

Festivali rahvusvaheline žürii, kuhu kuuluvad Sirkku Peltola (Soome), Janus Johansons (Läti), Boris Tuch, Mait Malmsten ja Andres Noormets, annab ühele lavastusele viimase päeva õhtul välja grand prix

Koostöös Eesti Teatri Agentuuriga korraldatud mononäidendite võistlus on jõudnud lõpusirgele ning selle võitja kuulutatakse välja samuti Monomaffia lõputseremoonial, mis toimub festivali klubis ning algab 18. augusti õhtul kell 22.00.

Festivali etendused toimuvad Endla teatri Küünis, Ärklisaalis ja Suure saali lavale ehitatud blackboxis; Pärnu Jahtklubi angaaris ning sanatoorium Tervise kultuurikeskuses. Trelliteatri etendused toimuvad Pärnu vangla müüride vahel ning kontserte saab kuulata festivali klubis Endla teatri Sammasaalis.

Piletid festivali etendustele ja kontserditele on müügil Piletimaailmas.

Monomaffia festival toimub koostöös Endla teatriga ning olulisemad toetajad on Eesti Kultuurkapital, Pärnu linn ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

Lisainfo festivali ja programmi kohta kodulehelt: www.monomaffia.ee


Triinu Ojalo
Monomaffia festivali PR
[email protected]
+37256917216