Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mononäidendite võistlus 2012

01.07.2012 17:08

PRESSITEADE 11.04.2012

Otsitakse mononäidendeid – kuulutati välja mononäidendite võistlus 2012!

Eesti Teatri Agentuur koostöös Pärnu teatri festivaliga MONOMAFFIA kuulutavad välja mononäidendite võistluse. Otsime teatritekste, mis annaksid erinevaid meediume kaasates ühele näitlejale võimaluse olla publikuga dialoogis nii kaude kui ka otse.
Sul on tunne, et sinu lemmiknäitleja on jäänud varju või on jäänud avamata üks oluline mõttemaailm, siis anna neile sõna – kirjuta näidend. Kui otsid teatrist intensiivset ja isiklikku kohalolu, siis kirjuta mononäidend!
Võistlusele on oodatud algupärased mononäidendeid nii alustavatelt kui ka juba kogenud näitekirjanikelt, dramaturgidelt, kirjanikelt, teatripraktikutelt ja -huvilistelt. Võistluse auhinnafond on 3 000 EUR. Võistluse võitjad kuulutatakse välja Pärnus 16.-18. augustil toimuval rahvusvahelisel teatrifestivalil MONOMAFFIA.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 1. juuli 2012. aastal ning need tuleb saata aadressil:
SA Eesti Teatri Agentuur
Narva mnt 1, 10503 Tallinn
PK 70
Tallinna Postkontor


Eesti Teatri Agentuur (enne 2008. aastat Eesti Näitemänguagentuur) on võistlusi korraldanud alates 1995. aastast. Nende hulgas nii lastele- ja noortele suunatuid kui ka koostöös naaberriikidega läbiviiduid. Seitsmeteist aasta jooksul on Eestis ning välismaal lavale, teleekraanile ja raadioeetrisse jõudnud kümneid võistlustekste, paljud neist on lavastamisel juba mitmendat korda. Rahvusvaheline kolmepäevane monolavastuste festival MONOMAFFIA toimus esimest korda 2011. aastal Pärnus. 2012. aasta teatrifestivali ette valmistades leiti, et Eesti algupäraste mononäidendite valik on väike või puudub täiesti. Mononäidendite võistlus püüab neid leida, luues ideaalsed tingimused autoritele oma uute teatritekstide avalikkuse ette toomiseks ning laiendades seeläbi nii teatrile kirjutavate inimeste kui ka sobivate kohalikku ja välismaist publikut puudutavate tekstide ringi.

Võistlustingimused:

* Võistlusele on oodatud algupärased mononäidendid.
* Võistlustööd palume esitada viies eksemplaris masina- või arvutikirjas ning soovitavalt ka ühel elektroonilisel infokandjal.
* Autori nime asemel palume kasutada märgusõna ning lisada võitlusnäidendile suletud ümbrik autori nime ja kontaktandmetega.
* Võistlustööd ei tohi olla avaldatud ega lavastatud enne 2012. aasta 1. novembrit.
* Võistlustööd palume saata 2012. aasta 1. juuliks (kehtib saatmiskuupäevana).
* Võistlustöid ei tagastata!

Võistlustöid hindab viieliikmeline teatriprofessionaalidest koosnev žürii.
Näidendivõistluse võitjad kuulutatakse välja augustis Pärnus festivalil MONOMAFFIA.
Näidendivõistluse auhinnafond on 3 000 EUR.
Võistlust toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfot võistluse kohta saab Eesti Teatri Agentuuri koduleheküljelt ja telefonil 628 2342 või e-postil [email protected].

Heidi Aadma
Eesti Teatri Agentuur
www.teater.ee