Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

MONOMAFFIA 2012 programm on selgunud

12.06.2012 12:09

Monomaffia16.–18. augustini 2012 toimub Pärnus teist korda näitlejatööle keskenduv rahvusvaheline monoteatri festival Monomaffia, mille programm on äsja saanud lõpliku kinnituse. Festivali võistlusprogrammis saab kolmel päeval näha 10 monolavastust nii Eestist kui ka välismaalt. Lisaks täiendab festivali põhiprogrammi sel aastal OFF programm.

Monomaffia põhiprogrammi kuuluvad lavastused „Kontrabass“ (Prantsusmaa), „Lysistrata“ (Saksamaa), „Sweet“ (Rootsi), „Kogu kupatus“ (Norra), „Seela Sella stend-up“ (Soome), „Lend“ (Läti), „Kõik on täis“ (Eesti Draamateater), „Rekvisiitori tähetund“ (VAT Teater), „Eesti mees ja tema poeg“ (Endla Teater), „Lilled Algernonile“ (Rakvere Teater).

OFF programm pakub rohkelt sündmusi: kavas on nii noorteprogramm Trelliteater, kus oma loomingut tutvustavad noored teatritegijad kui ka lasteprogramm, kus Nukuteatri näitleja Are Uder mängib lugusid kõige pisematele teatrisõpradele. Festivali klubis saab ühel õhtul kuulata jazzi Helin-Mari Arderi esituses ning kahel õhtul nn monolooge muusikas – ühemehekavadega astuvad üles näitlevad lauljad Tõnis Mägi ja Koit Toome.

Festivali rahvusvaheline žürii, kuhu kuuluvad Sirkku Peltola (Soome), Jaanus Johansons (Läti), Boris Tuch, Mait Malmsten ja Andres Noormets, annab ühele lavastusele viimase päeva õhtul välja grand prix. Koostöös Eesti Teatri Agentuuriga on käimas ka mononäidendite võistlus, mille võitja kuulutatakse välja samuti Monomaffia lõputseremoonial.

Festivali etendused toimuvad Endla teatri Küünis, Ärklisaalis ja suure saali lavale ehitatud blackboxis, Pärnu Jahtklubi ellingus ning sanatoorium Tervise kultuurikeskuses. Trelliteatri etendused toimuvad Pärnu vangla müüride vahel ning kontserte saab kuulata festivali klubis Endla teatri Sammasaalis.

Festival toimub koostöös Endla teatriga ning olulisemad toetajad on Eesti Kultuurkapital, Pärnu linn ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

Lisainfo festivali ja programmi kohta kodulehelt: www.monomaffia.ee

Piletid festivali etendustele ja kontsertidele on müügil Piletimaailmas.