Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Monoloogiga Draamateatri lavale!

29.09.2021 15:43

Eesti Draamateater ootab kõiki gümnaasiuminoori osa võtma monoloogide esitamise võistluses. Monoloogide valikus on tekste Draamateatri lavastustest läbi aegade. Registreerimine on avatud 11. oktoobrini 2021 – eelvoorud toimuvad 22. ja 23. oktoobril ning finaal 5. novembril.
 
2021. aasta monoloogide võistluse teemaks on Draamateatri lavastused läbi aegade. Valikus on kuulsad ja veidi vähem tuntud monoloogid nii näitekirjanduse klassikast kui tänapäevastelt autoritelt. William Shakespeare’i ja Molière’i värsist Sarah Kane’i poeetilise ja valusa vabavärsini, sekka Madis Kõivu murdekeelset huumorit, Andrus Kivirähki, Juhan Smuuli jt loomingut. Meelepärane monoloog tuleb ette kanda eelvoorus kas 22. või 23. oktoobril. Draamateatri näitlejatest žürii valib välja ägedaimad esitused, mis pääsevad finaali. Monoloogide võistluse finaal toimub 5. novembril kl 19 Draamateatri väikeses saalis. Finaali lavaproovi juhendab näitleja Kersti Heinloo. Parimatest parimad saavad lisaks väärtuslikule lavakogemusele auhindu Draamateatrilt ja koostööpartneritelt. Registreerida saab kuni 11. oktoobrini. Monoloogide tekstid, täpsema info ja registreerimislehe leiab aadressilt draamateater.ee/monoloogid.
 
Monoloogide võistlus toimub kolmandat korda. 2016. aastal oli võistlus pühendatud William Shakespeare’i loomingule, 2019. aasta võistlusel esitasid koolinoored Madis Kõivu näidenditest pärit monolooge.