Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Modina residentuuriprogramm ootab kandideerima koreograafi-tehnoloogiaeksperdi duosid

31.05.2024 15:25

Pildil on näha kaht meest laval, kellest üks liigub ning teine töötab puldiga. Pildil on kirjas "Open call MODINA Residencies 2025".

Tantsu ja tehnoloogiat ühendav Modina residentuuriprogramm kutsub residentuuri kandideerima duosid, kuhu kuulub üks koreograaf ja üks tehnoloogiaekspert. Residentuur kestab kaheksa nädalat vahemikus jaanuar kuni mai 2025 ning toimub Rumeenias, Sloveenias, Eestis, Saksamaal ja Ungaris. Kandideerimine on avatud 4. augustini 2024.

Modina residentuur pakub ressursse ja mentorlust, et arendada uuenduslikke tantsulavastusi, mis kasutavad arvutuslikku loovust ja kaasavad publikut loomingulisse protsessi. Samuti võimaldab residentuur kunstnikel end arendada tehnoloogia ja tantsu põimimise vallas ning laiendada oma erialast võrgustikku.

Residentuuri lõppedes toimub valminud töö avalik ettenäitamine ja vestlus, samuti on võimalik töö dokumenteerida.

Eestis toimuvasse residentuuri saavad kandideerida duod, mille liikmetest vähemalt üks tegutseb alaliselt Eestis. Eesti kunstnikud teiste riikide residentuuri kandideerida ei saa.

Modina pakub residentidele 5000 eurot honorari ja 3000-eurost produktsioonieelarvet, samuti tehnika kasutamise võimalust ja tehniku tuge. Residentidel on võimalik ka osaleda erinevatel Modina programmi kuuluvatel üritustel.

Rohkem infot leiab Modina kodulehelt.