Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mitmekülgne kadriaeg Endla teatris

24.11.2006 14:55

Kadripäeva-eelsel nädalal pakub Endla teater lisaks traditsioonilistele etendustele muudki põnevat. Kuigi nädala kulminatsiooniks on Astrid Reinla näidendi "Koduabiline" esietendus, ümbritseb seda sündmust mitu põnevat ettevõtmist, mis rikastavad teatrielu ka laiemalt.

Teisipäeval, 21. novembril toimub põhikoolide Gulliveri teatrimängu teine poolfinaal, kus vastamisi on Vanalinna Põhikool ja Koidula Gümnaasium. Esimese poolfinaali, mis toimus 14. novembril, võitis Rääma Põhikool duellis Jõõpre vastu. Gulliveri teatrimäng on linna matemaatikaõpetajast mälumängu- ja teatrifanaatiku Jaak Kännu algatus.

Kolmapäeval, 22. novembril toimub järjekordne Endla Jazziklubi. Seekordseks esinejaks on Weekend Guitar Trio koosseisus Robert Jürjendal, Tõnis Leemets ja Mart Soo. 1993. aastal tegevust alustanud ansambel esitab ja loob omanäolist nüüdismuusikat, mis on sünteesitud minimalismist, jazzielementidest, etnost, rockist ja spontaansest improvisatsioonist. Weekend Guitar Trio on välja andnud 4 heliplaati ja esinenud mitmetel jazzi- ja uue muusika festivalidel.

Neljapäev on esietenduse päralt. Tiit Palu lavastuses jõuab vaatajateni Astrid Reinla näidend "Koduabiline". Teatrikülastajat ootab ees hoogne komöödia ühest täiesti tavalisest perekonnast ja ühest täiesti ebatavalisest koduabilisest. Kiire elurütmiga perekond vajab võimekat abilist, kel jaguks aega ja oskusi nii köögi- kui koristustöödeks. Lehekuulutuse peale ilmub ukse taha energiline ja enesekindel meesterahvas, kes väidab end olevat kodunduse tipptegija. Nimiosas Indrek Taalmaa, teistes osades Kaili Närep, Jaan Rekkor, Tambet Seling, kunstnikutöö Andrus Jõhvikult.

Reedel, 24. novembril kell 17 jätkub sari "Kohtumine näitlejaga". Kord kuus on huvilistel võimalus kuulata ja esitada küsimusi mõnele teatriga seotud põnevale persoonile. Senised külalised on olnud Pärnu teatris töötanud endised näitlejad-loomeinimesed (Aarne Üksküla, Priit Pedajas, Andres Ots jt). Teatrikohvikus pajatab sel korral näitleja Ago Anderson oma augustikuise India-reisi muljeid.

Kohtumiseni teatris!

Ülle Jantson
Endla teatri
avalike suhete juht
442 0464 / 516 3133
[email protected]