Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

MIMproject linnaruumi installatsioon Vabaduse väljakul 23.-25. aprillil

13.04.2010 15:03

Tegemist on sõltumatu rühmituse MUSICISMOVEMENTISIMAGEISMUSIC ehk MIMproject uurimusprojekti “MIM goes sustainable” teise avaliku presentatsiooniga.

Projetkiga “MIM goes sustainable” otsitakse Euroopa kultuuripealinna aastaks kõige säästlikumat teatrivormi. Kogu ettevõtmine kulmineerub aastal 2011 lavastusega, kus keskset rolli mängib inimeste ja masinate vaheline energia – muunduv, tekkiv, kaduv ja taastekkiv.

Sõltumatu uurimusgrupp MIMproject astus sügisel 2009 võitlusse ressursse raiskava teatriga. Uuritakse ja arendatakse isiklikku suhet energia, teatri ja publiku vahel. Nõnda keskenduvad loojad probleemile, kuidas füüsilisest energiast saaks vaimne, spirituaalne energia selle kõige lihtsamas tähenduses ning kuidas see jälle füüsiliseks energiaks tagasi pöörata, et tekiks isetoitev sõltumatu energiaring.

Oma järjekordses showing`us ehitab MIMproject meeskond Kunstihoone ette, Vabaduse väljakule iseseisva peokonteineri (Self Sustainable Party Container). Peokonteineri algidee on väljendada sõltumatust kõikvõimalikest takistustest, millega kunstnik ja tema töö pidevalt rinda pistma peab – alates kunstiruumi puudumisest, energiast ja vahenditest. Selleks on MIMproject ehitanud endale oma 'galerii', oma 'elektrijõujaama' ja pea kogu vajaminev tehnika on ümberehitatud prügi. Konteiner on liikuv galerii ja jõujaama mootoriteks aktiivsed ja uudishimulikud linnakodanikud – need, kes soovivad teada, mitu kilovattundi nende kontidesse peidetud on; keda huvitavad seosed energia, heli ja valguse vahel; või need, kes soovivad lihtsalt pidutseda isemängiv automaatbänd taustaks.

“Self Sustainable Party Container” esimese versiooni avamine toimus märtsis 2010 Helsingis PixelAche festivali raames, koostöös Soome kunstnike rühmitusega  Association of experimental electronics.

“Self Sustainable Party Container” – linnaruumiinstallatsioon Vabaduse Väljakul 23. aprill, kell 18:00–23:00; 24. aprill, kell 12:00–23:00; 25. aprill kell 12:00–23:00.

Lisainfo: www.mimproject.org/ Taavet Jansen: 56955844 / [email protected]