Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mikkeli muuseumis on teatrikuu näitus commedia dell’arte’st

11.03.2015 16:02

Mikkeli muuseumis on 14. märtsist avatud teatrile pühendatud näitus „Komöödia kunst. Teatrikuu näitus commedia dell’arte’st”, mis pakub meeleolukat rännakut 17. sajandi Itaalia teatri- ja karnevaliatmosfääri.

Jacques CallotNäitus toob vaatajate ette 20. sajandi tuntuma Eesti erakollektsionääri Johannes Mikkeli kogusse kuulunud Jacques Callot’ (1592–1635) suurepärase commedia dell’arte ainelise ofordisarja „Balli di Sfessania” ning selle eeskujul valminud skulptuurid. Sarja loetakse Callot’ teatriainelistest teostest kõige tuntumaks ja terviklikumaks: see võlub nii dünaamiliselt kujutatud karakterite kui oforditehnika meisterliku valdamisega. Callot’ sarja peetakse ka commedia dell’arte traditsiooni üheks olulisemaks visuaalseks jäädvustuseks.

Sari on inspireerinud nüüdisaegset skulptorit Boriss Ivanovi looma tegelaskujudest filigraanse viimistluse ja detailitäpsusega kolmemõõtmelisi kujutisi. Nende tegelaskujude omavaheline suhe ja suhtlemine ruumis annab võrreldes graafikatehnika võimalustega veelgi selgemalt edasi commedia dell’arte hoogsust, dünaamilisust ja kaasahaaravust.

Ehe Itaalia komöödia jätkub ka lavalaudadel! Kumu auditooriumis saab näha VAT Teatri lavastust, Carlo Goldoni klassikalist Itaalia komöödiat „Mirandolina”, mille on lavastanud Giorgio Bongiovanni Milano Piccolo teatrist. „Mirandolina” esietendus oli 2. veebruaril 2015 Kumu auditooriumis.

Näituse kuraator on Kerttu Männiste
Kujundaja: Maret Kukkur
Täname: Eesti Kultuurkapital, VAT Teater
Näitus on avatud 12. aprillini.

Lisainfo:
Kerttu Männiste
kuraator-koguhoidja
tel 606 6410, 5684 2804
e-post [email protected]
Kadrioru kunstimuuseum
Weizenbergi 37, Tallinn
www.kadriorumuuseum.ekm.ee

Helene Tedre
Kommunikatsioonijuht /Communication Manager
Eesti Kunstimuuseum / Art Museum of Estonia
Tel +372 602 6026; +372 5681 6706
[email protected]