Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mihkel Kütson tõi Saksamaal lavale Verdi ooperi

12.03.2003 00:00

Saksamaal Hannoveri Ooperis esietendus laupäeval suure menuga Giuseppe Verdi maailmakuulus ooper "Trubaduur", mille muusikaliseks juhiks ning dirigendiks on Vanemuise teatri muusikajuht ja peadirigent Mihkel Kütson.

Esmaspäevases ajalehes Hannoversche Allgemeine Zeitung kirjutas kriitik Rainer Wagner: "Kuigi orkestri, solistide ja koori vahel esines rütmilisi kõikumisi, võib selle panna esietenduse ärevuse arvele. Mihkel Kütsoni dirigeerimist iseloomustas paindlikkus ning targalt kaalutletud impulsiivsus, millega ta suutis Verdi muusikat esitanud orkestrile elu sisse puhuda."
Wagner võrdles "Trubaduuri" esietendusel kõlanud ovatsioone 11-pallise tormiga.
Kriitik Henning Queren aga kinnitas oma artiklis, et lavastuse muusikaline tase on vaieldamatult hea. "Ärgas dirigent Kütson tõlgendas Verdi partituuri hoogsalt ja täpselt."
Lisaks Vanemuise teatri muusikajuhi ja peadirigendi ametile on Kütson ka Hannoveri Ooperi esimene külalisdirigent.

Hannoveri ooperimaja pärineb aastast 1852. Vaid üks aasta hiljem, 1853 kirjutas Verdi valmis oma "Trubaduuri" ("Il Trovatore"), mis saavutas ruttu maailmakuulsuse. Pärast Euroopat jõudis see ooper juba 1854 lavale näiteks Rio de Janeiros, 1855 aga New Yorgis ja Buenos Aireses.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
052 37028
[email protected]