Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Metsosopran Dara Savinova pälvis Moskvas mitu mainekat auhinda

30.04.2021 11:20

Möödunud nädalal leidis Moskvas aset rahvusvaheline vokaalartistide konkurss José Carreras Grand Prix, mida korraldas Elena Obraztsova Fond. Osalejaid oli konkursil kokku üle 300, 28 eri riigist, ainsa eestlasena osales metsosopran Dara Savinova, kes pälvis mitu mainekat preemiat.
 
Esmaspäeval, 26. aprillil 2021 toimunud finaalvõistlusel Zaryadye kontserdimajas Moskvas valiti Savinova rahvusvahelise žürii poolt parimaks metsosopraniks. Lisaks pälvis ta Helikoni ooperiteatri juhi ja kunstilise juhi Dmitri Bertmani eriauhinna, mis annab talle võimaluse debüteerida Helikoni ooperiteatri laval peaosas.

Dara Savinova: "Minu jaoks oli see üks kõige olulisemaid kogemusi senises karjääris. Tase ja konkurents olid väga kõrged, žüriisse kuulusid maailmakuulsad nimed nagu José Carreras, Dmitri Bertman, Barbara Frittoli jt."

Savinova astus esmakordselt Eestis ooperirollis üles tänavu jaanuaris Vanemuise ooperis "Carmen". Lisaks teeb ta kaasa Vanemuises peatselt esietenduvas ooperis "Linda di Chamounix". Vanemuise muusikajuhi ja peadirigendi Risto Joosti sõnul jätkub Vanemuise koostöö Savinovaga kindlasti ka järgnevatel hooaegadel.
 
Rahvusvaheliselt tunnustatud ooperisolist Dara Savinova on lõpetanud Salzburgi Mozarteumi ülikooli ning on laulnud peaosi Viini teatris Theater an der Wien, Detmoldi ooperis Saksamaal, Zürichi ooperis Šveitsis, Rootsi Kuninglikus ooperis, Versailles’ Kuninglikus ooperis ja mujal.