Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Metropolitan Opera ja RO Estonia Toscad kohtuvad täna õhtul Coca-Cola Plazas

18.11.2013 15:06

Täna, 18. novembril kell 19.00 linastub Coca-Cola Plazas kordusena 9. novembril otseülekandena New Yorgi Metropolitan Opera lavalt salvestatud Giacomo Puccini üks populaarsemaid oopereid - "Tosca". Korduslinastuse juhatab sisse kell 18.45 algav vestlus kahe Rahvusooper Estonia Tosca-osatäitja, Pille Lille ja Heli Veskuse vahel.

Metropolitan Opera andmetel jälgis 9. novembril toimunud otseülekannet enam kui 225 000 ooperihuvilist üle kogu maailma, mis viis lavastuse ooperiülekannete populaarsuse edetabelis esiviisikusse. New Yorgi Metropolitan Opera alustas oma otseülekannete sarja 2006. aastal ning on olnud selles valdkonnas teerajajaks ja eeskujuks teatritele üle kogu maailma. Forum Cinemas on toonud selle maailma tippu kuuluva ooperiteatri lavastused Eesti publikuni alates 2008. aastast ning tänavu juba kuuendat hooaega.
 
Puccini melodramaatilise meistriteose "Tosca" aluseks on traagiline lugu inimlikest kirgedest, millega helilooja on taotlenud pakkuda publikule närvikõdi ja dramaatilist teatrit. Ooperi keskne tegevusliin jutustab kolmest inimesest - kuulsast ooperilauljast, vabamõtlejast kunstnikust ning sadistlikust politseiülemast, keda ühendab poliitiliste mängude ja armastuse rägastik.
 
Puccini on kirjutanud suurepärase muusikalise rolli nimitegelasele, mis on läbi aegade kõlanud paljude nimekate sopranite esituses. Metropolitan Opera lavastuses kannavad Puccini ajatu ooperi ette võrratud osatäitjad - armukadedat diivat kehastab Patricia Racette, tema armsama Cavaradossi rollis astub üles Roberto Alagna ning jõhkra Scarpiana näeme George Gagnidzet.
 
Eesti ooperilaulja ja omanimelise muusikute fondi juhi Pille Lille sõnul pakub "Tosca" puhul erilise elamuse just osatäitjate valik ja nende omavaheline sünergia. Võimsatest tunnetest tulvil Giacomo Puccini "Tosca" jõuab meieni ameeriklannast soprani Patricia Racette´i ning šarmantse prantslasest tenori Roberto Alagna esituses. „Need lauljad on lavalaudadel figureerinud enam kui 20 aastat. See kogemustepagas võimaldab neil luua laval armastuse, mis veenab,“ kirjeldab Lill.
 
The Met Opera Live in HD ooperisarjas linastunud Puccini TOSCA kordus toimub CocaCola Plazas esmaspäeval, 18. novembril algusega kl 19.00. Nagu heaks tavaks on saamas eelneb esmaspäevasele korduslinastusele vestlusring ooperilaulja Pille Lille juhtimisel. Sel korral on tema külaliseks Rahvusooper Estonia solist, sopran Heli Veskus - seega on ooperisõprade ees kaks Estonia lavalaudadel oma esitusega publikut liigutanud Toscat!
 
NB! Etendus on itaalia keeles, inglisekeelsete subtiitritega.
Kestus 3h 35min.

Lisainfo ja piletid: http://www.forumcinemas.ee/Event/299743