Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Meri Nikula töötuba “Voicing Your Body”

26.03.2014 09:33

5. ja 6. aprillil kell 11-14 toimub Okasroosikese Lossis Soome etenduskunstniku, eksperimentaalse vokalisti ja videoartisti Meri Nikula töötuba “Voicing Your Body”.

Töötuppa on oodatud kõik huvilised. Osalemine on puhas lõbu ja enese avastamine. Eelnev kogemus tantsu või laulmise alal ei ole vajalik. Töötoa hind: 10€ üks päev/ 15€ kaks päeva, registreeruda võib ka: [email protected]

Meri NikulaMeri Nikula on Soome eksperimentaalvokalist, etendus- ja videokunstnik. Tema loomingu põhielementideks on tema hääl ja keha. Meri looming puudutab inimese sügavat sisemust, sellest jääb sageli äärmiselt sensuaalne mulje. Ta on välja töötanud kontseptsiooni, mida nimetab „Vokaalseks mosaiigiks“: see on hääle kihtidest kollaažide tegemine erinevaid vokaaltehnikaid kasutades. Meri lõpetas 2007. aastal Haagi Kuningliku Kunstiakadeemia Hollandis vokaal-, liikumis- ja videoartistina. Ta ühendab oma kogemused muusika, tantsu, kunsti ja tervendamispraktikate alal, et õpetada töötoas „Anna oma kehale hääl“, kuidas saavutada sügavamat teadlikkust oma kehast ja häälest ning ennast improvisatsiooni lainele häälestada. Ta jätkab hääle kasutamise lõputute võimaluste uurimist ja eksperimentaaletenduste ning videokunsti loomist ning ka rahvusvahelist koostööd väga eripalgeliste loojatega.

Praktiline info:
Õpetaja: Meri Nikula, hääle-, etendus- ja videokunstnik Soomest
Kestus: 3-4 tundi päevas
Rühma suurus: 5-25 inimest
Riietus: liikumiseks sobiv avar riietus
Töökeeled: inglise, norra, soome

Lühitutvustus:
Hääl on sillaks nähtava ja nähtamatu vahel, hääl väljendab seda, mis sirutub esile meie sees laiuvatelt tundmatutelt aladelt. Sa tunned, kuidas mu hääl sinu kehas resoneerib, sind otsekui seestpoolt puudutades. Hääl ühendab õhu kaudu meie keha teistega.
Meil kõigil on kehas elamise kogemus. Enne sündimist ning väikelastena tajusime maailma kehameelte kaudu, ilma keele ja kultuurikontekstita – enne kui meid õpetati ühiskonnas teatud viisil käituma.

Kas sooviksid püüda kuulata oma häält teistsugusel moel, kui seni harjunud oled? Kas sooviksid püüda jälgida oma keha uuest vaatenurgast? Laiendagem ja süvendagem sul alati olemas oleva instrumendi kasutamise kogemust – see instrument oled sina ise.

Üksikasjad:
Töötoa eesmärgiks on hingamise ja liikumise kaudu süvendada teadlikkust häälest ja kehast, inspiratsiooni ammutame nii Qi Gongist kui ka joogast ning samuti kaasaegse tantsu ja eksperimentaalse vokaalkunsti praktikatest.

Alustuseks soojendame keha üles, tunnetame keha erinevatest vaatenurkadest lähtudes (näiteks tunnetades sisemist ruumi „laiendatud“ hingamise abil) ning liigume samm-sammult hääle juurde. Paljud harjutused aitavad sul kuulda ja tekitada helisid teisel viisil, kui me tavaliselt harjunud oleme – kujundite abil, mis koondavad su tähelepanu uuel moel ja vabastavad püüdest „ilusasti laulda“.

Aegamööda loome oma kehas mugava paiga, kus uurida hääle- ja kehaimprovisatsiooni väljendusrikkaid omadusi.

Kontakt:
[email protected] 
www.merinikula.com 
http://vimeo.com/merinikula