Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Merepäevadel toimub jalutuskäik Kultuurikatlast supikatlani neljas pildis

17.06.2008 11:06

Tallinna Merepäevad 2008 raames etendub Loone Otsa uus kultuurilooline fantaasia "Dannebrog, Pitka ja keisrid", mille esinäitleja on merelinn Tallinn oma võrratu ajalooga."Dannebrog, Pitka ja keisrid " on uudne keskkondlik teatrilahendus rannapromenaadil, otse Tallinna ajalooliste sündmuste keskel. Kaks hetke mängivad kaugemas, kaks lähemas minevikus.

Teel Kultuurikatlast Patarei vanglani kohtab võimsaid valitsejaid, kuulsaid kaupmehi ja suuri sõdalasi. Kumb pool on tugevam, kas need, kel võim, või need, kes Tallinnast lõpuks eesti linna teevad? Esmakordselt eesti teatriloos on laval admiral Johan Pitka. Lisaväärtus on tutvumine Patarei vangla sisemusega. Igaüks, kes julgeb ajalukku jalutama tulla, saab lõpuks maitsta ka ehtsat eesti kööki ning supikatla juures edasi mõtiskleda, milline võiks ja peaks olema Tallinna tulevane merepromenaad.

Koos Tallinnaga mängivad Hilje Murel, Liina Tennosaar, Jüri Aarma, Indrek Taalmaa, Rein Pakk, Kalev Õunapuu, Mati Tikk, Sten Robert Pullerits, Doris Tislar. Lavastab Ain Mäeots (Teater Vanemuine), kunstnikuks Tiiu-Ann Pello. Igal etendusel saadab ajarändureid kultuuriloolasest autor Loone Ots.

Antakse üheksa etendust:

17. juunil kell 13.00, 18.00, 21.00
18. juunil kell 14.00, 17.00, 21.00
19. juunil kell 13.00, 18.00, 21.00

Kogunemine 10 minutit enne etenduse algust Kultuurikatla sisehoovis (Põhja pst. 27a). Piletid hinnaga 100 krooni saadaval Piletlevi müügikohtades üle Eesti ning vabade kohtade olemasolu korral tund enne etendust Kultuurikatla sisehoovis.

Tallinna Merepäevad 2008 toimuvad 17.-19. juunil Tallinna linna, Tallinna Sadama, Eesti Meremuuseumi, Ajalooliste Laevade Seltsi, SA Tallinn 2011 ühisel ettevõtmisel ja SA Tallinn 2011 eestvedamisel. Tallinna Merepäevade 2008 eesmärk on ühendada Tallinnas toimuvad mere- ja sadamaalaga seotud üritused ühtseks ettevõtmiseks. Pikaajalisem plaan on muuta Tallinna Merepäevad iga-aastaseks traditsiooniliseks merepeoks, mis on kõige olulisem ranna-alaga seotud sündmus Tallinnas. Ürituse peamine juhtmõte on Tallinna linna avamine merele. Merepäevadega tuuakse publik mere äärde ja pakutakse neile seal piisavalt tegevust, et mereäärne kinnistuks põneva ja avatud kohana.

Lisainfo: www.tallinn.ee/merepaevad.ee

Elo-Liis Parmas, tel: 5166610, [email protected]
Loone Ots, tel 55912536, [email protected] 
Ain Mäeots, tel: 5029434, [email protected]