Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Meeleolukad kontserdid Estonia Valges saalis ja Talveaias

30.09.2007 11:02

Sel hooajal pakub Rahvusooper Estonia lisaks etendustele kümneid kontserte.
Uue kontserdipaigana avab 30. septembril oma uksed Valge saal, mille esinduslik aura ja hea akustika on selleks igati sobilikud. Soodsa piletihinnaga pärastlõunakontserdid on teada-tuntud traditsiooniks paljudes juhtivates ooperimajades, nüüd hakkavad need pühapäevadel kella 16-st toimuma ka "Estonias". Sel moel saavad tänuväärse täiendava esinemisvõimaluse nii juba tuntud Rahvusooper Estonia solistid ja kammermuusikud kui ka oma lauljakarjääri alles alustavad noored.

Valge saali pärastlõunakontsertide rea avavad "Estonia" solistid rahvusvahelise muusikapäeva puhul 30. septembril aariate ja duettidega ooperimuusika kullafondist. 14. oktoobril on kammerkontsert "Hommage a opera", 17. novembril esinevad Soome Rahvusooperi ja "Estonia" solistid.

Talveaias käivitus kontserdihooaeg juba 18. ja 19. septembril särtsakate operetikontsertidega, et tähistada sajandi möödumist esimesest operetilavastusest "Estonias". "Lähiajal võib nautida veel kauneid itaalia armastuslaule, filmimuusikat ja "Carmen-fantaasiat", samuti kontsertetendust edevusest ja teistest inimloomuse varjatud viguritest," ütleb enamuste kontsertide korraldaja, Rahvusooper Estonia vokalistide kontsertmeister Tarmo Eespere.

Kontsertidel esinevad nii instrumentalistid kui paljud Rahvusooper Estonia parimad lauljad - Helen Lokuta, Riina Airenne, Heli Veskus ja teised. Sügishooaeg lõpeb Talveaias jõulueelse kontserdiga, millel sel sügisel oma 10. tegevusaastat tähistav "Ooper-kvartett" esitab Vivaldi "Aastaajad".

Täpsem Valge saali ja Talveaia kontsertide kava: www.opera.ee/8889

Eero Raun
Rahvusooper "Estonia" nõunik
taskutelefon: 50 68 194,
e-post: [email protected],
www.opera.ee