Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mati Undi mälestusseminar Voorel

22.08.2007 15:18

22. augustil toimub Jõgevamaal Voorel Mati Undi mälestusseminar "Mati Unt kui lavastaja". Kõik kultuurihuvilised on oodatud seminarile, mis algab kell 12 Voore külalistemaja konverentsisaalis.

Tartu Ülikooli teatriteadlane Luule Epner räägib sellest, kuidas Unt on Lutsu lavastanud. Kirjandusteadlane Ülo Tonts toob kohalolijateni 1960. aastate Vanemuise ja Mati Undi. Lavastaja ja Mati sõber Ingo Normet kõneleb temast kui lavastajast ning Tartu Ülikooli kirjandusteooria dotsent Arne Merilai käsitleb Undi lühiromaani "Tühirand".

Kell 14 on kavas vaba mikrofon, sellele järgneb mälestushetk Undi bareljeefi juures. Mullu 22. augustil avati Voore külalistemaja seinal Eesti ühele tuntumale lavastajale ja kirjanikule pühendatud mälestusbareljeef, millel seisab kiri: "Siin õppis 1951-1958 kirjanik ja lavastaja Mati Unt".  Aastail 1895-1989 asus praeguses külalistemajas Leedimäe kool. Bareljeefi tegi kirjaniku omaaegse õpetaja ja koolijuhi Valli Katuse kunstnikust tütar Epp Katus.

Päeva jääb lõpetama Vanemuise Sadamateatris eelmisel aastal esietendunud ja suure publikumenu osaliseks saanud lavastus "Tühirand" (kell 16 Voore Põhikooli saalis). Selle on lavastanud ja dramatiseerinud Ingomar Vihmar, kes on öelnud, et Mati Undi love story "Tühirand" on eesti kirjanduses erakordselt kirglik lugu, oma hingerebimises väga aus. Mängivad noored näitlejad Laura Peterson, Ragne Pekarev, Martin Kõiv ja Markus Luik, kes on peaaegu sama vanad kui Undi loo tegelased.

Vaadata saab ka väikest fotonäitust Mati Undi lapsepõlvest. Fotod on pärit erakogudest ja enamikku neist näeb avalikkus esimest korda.

Mati Unt sündis 1944. aasta esimesel päeval Saare vallas omaaegses Linnamäe külas. 22. augustil möödub tema surmast kaks aastat.

Täpsemat infot jagavad korraldajad:
Janne Karu,
5554 4375
[email protected]
ja
Ene Sööt,
5340 1704