Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Märtsis toimub Aasia kultuuri festival “1000 kurge”

22.01.2020 14:39

Aasia festival "1000 kurge" toimub 5.-17. märtsini 2020 Tallinnas ja Tartus. 

Nädala jooksul vallutab tants, muusika ja Aasia film Tallinnas Vene Teatri, Tallinna Kunstihoone, Sakala 3 teatrimaja ning kesklinna piirkonna kohvikud. Tartus leiavad festivali sündmused aset Tartu Uues Teatris, ERMis ja Loomemajanduskeskuses.

Muusikud, kunstnikud, näitlejad ja tantsijad Aasiast tulevad kokku, et tutvustada Balti- ja Põhjamaade tantsu- ja muusikahuvilistele Aasia kultuuri ning luua uusi koostöösuhteid Euroopa kunstnike ja produtsentidega.

Festivalile tuleb avangardtantsu duo Fumie Suzuki & Keiko Iguchi Jaapanist, kelle lavastus "Vibrating Sky" peegeldab moodsa ühiskonna varjukülgi. 

Macao lavastaja Tam Chi Chun annab etenduse kaasaegse intrigeeriva ooperiga "Mr. Shi and His Lover"

Festivali programmis on oma uue lavastusega ka Eestis juba varem mitmel korral käinud ning tuntust kogunud tantsija Un Yamada.

Meelt lahutab underground juurtega Jaapani rock-bänd Hikashu.

Festivali keskmes on lisaks Aasia teatrile ka Eestis sündinud idamõtteline teos, Yukio Mishima kuulsale romaanile toetuv ballett "Kuldne Tempel", lavastaja Teet Kask. Esietendus 16. märtsil Vene Teatris.

Festivalil saab näha veel ka põnevat filmiprogrammi, toimuvad mitmed töötoad nii kutselistele kui ka mittekutselistele tantsijatele, samuti loengud Aasia kultuurist, kunstist, muusikast ja tantsust. Tegevust jagub origami ja jaapani toidu valmistamise huvilistele.

"1000 kurge" festivali nimena meenutab Jaapani legendi, kus volditud paberlinnud oli levinud kink heade mõtete ja tegude märgiks, sümboliseerimaks pikka ja head elu ning inimsüdame rännuigatsust. 

Piletid müügil Piletilevis.
Saadaval ka 100 passi!