Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Märtsi alguses toimub noorele vaatajale suunatud teatrifestivalil NAKS 2021

02.02.2021 14:26

Pärast pikka teatripausi on ASSITEJ Eesti Keskusel rõõm teatada, et festival NAKS tuleb taas ja toimub 3.-6. märtsini 2021 Tallinnas. 

NAKS nime kannab festival kolmandat aastat, kuid ASSITEJ Eesti jaoks on see juba 16. kord lastele ja noortele suunatud teatrifestivali korraldada. Nelja päeva jooksul on võimalik osa saada nii Eesti kui välisriikide professionaalsete teatrite pakutavast laste- ja noorteteatrist: külla tullakse nii Paidest kui Tartust, Soomest kui Slovakkiast. Lavastuste kõrval on olulisel kohal töötubade ja loengutega täidetud kõrvalprogramm suurtele ja väikestele, mis pakub põnevat tegevust ning teemasid ka lapsevanematele, õpetajatele, noortele teatrihuvilistele, teatriekspertidele ja -tegijatele. Igale etendusele järgneb 30-minutiline vestlusring publiku ja tegijate vahel. 

Esimest korda toimub festivali raames Laste Ööülikool ning 5. märtsil ootame kõiki õpetajaid Eesti Noorsooteatri ovaalsaali lastekultuuri seminarile teemal "Kes vastutab lapse kultuurikogemuse eest õppeasutustes?". 

Festivalil astuvad üles Paide Teater, Piip ja Tuut Teater, Lasteteater Sõber, Loominguline Ühendus OMA LAVA, Teatribuss, Improteater IMPEERIUM, Miksteater, Eesti Noorsooteater, kaasaegne tsirkus Ilmatila ning nukukunstnik Katanari. Töötube ja loenguid teevad perekond Vaherid, Sandra Lange, ZUGA tantsijad, Aurora Yoga Studio, Improteater IMPEERIUM ja Sõltumatu Tantsu Lava. Oma uksed publikule avavad Lastekirjanduse Keskus, Piip ja Tuut Teater, Vaba Lava, Sõltumatu Tantsu Lava, Särevi Teatrituba ja Eesti Noorsooteater.

Festivalikava ja lisainfo sündmuste kohta leiab ASSITEJ kodulehelt: https://assitej.ee/naks-2021/

Keerulisest ajast hoolimata ja kõiki ohutusreegleid arvesse võttes ootame teatrisõpru festivalist osa saama, et teatrikunst saaks noorele vaatajale jätkuvalt rõõmu ja uusi avastusi pakkuda. Oodatud on ka mitu gruppi samast koolist, et paremini hajutada ja kontakte vähendada.

Piletid müügil alates 5. veebruarist Fientas ja vabade kohtade olemasolul kohapeal. Hetkel müüme pileteid 50% saali täituvuse ulatuses. 

Piletite broneerimine ning töötubadesse ja seminarile registreerimine: [email protected]; +372 59 078 170 (Laura Annast)

Festivali toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvakultuuri Keskus. 

Kohtumiseni juba märtsikuu alguses teatrisaalis ja -festivalil! 

Meeldejäävaid elamusi soovib ASSITEJ Eesti Keskus

ASSITEJ Eesti Keskus on Eesti professionaalseid noorele vaatajale suunatud teatreid ning teatrispetsialiste ühendav organisatsioon, mis kuulub rahvusvahelisse ühendusse ASSITEJ International (Association Internationale du Theatre pour l’Enfance et la Jeunesse / International Association of Theatre for Children and Young People).