Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Martin Alguse verivärske näidend “Koobas” maailmaesietendus 2. novembril Kuopio Linnateatris

02.11.2011 15:26

Martin Algus "Loukussa"Eesti näitekirjaniku, tõlkija ja näitleja Martin Alguse uhiuue näidendi "Koobas", mis soome keeles kannab pealkirja "Loukussa" (tlk Terttu Savola), tõi Kuopio Linnateatri stuudiolavale Eesti Draamateatri lavastaja Ingomar Vihmar. Draamateatris saab hetkel vaadata ka Alguse ja Vihmari eelmist koostööd "Õitseng", mis esindas teatrit festivalil Draama2011.

Rahvusvahelise koostööna sündinud "Koopa" kunstnikuks on eestlanna Liina Unt ning lavastuse trupis mängivad Soome näitlejad Ritva Grönberg, Sari Harju, Pekka Kekäläinen, Tapani Korhonen, Antti Launonen, Vesa Repo ja Ari-Kyösti Seppo.

Näidendi keskseteks tegelasteks on narkokaubandusega rikastunud venelane Batja, tema kaaslane Sava, prostituut Margarita ning loojutustajana ja -kogejana nimetu nimitegelane Mees. Mees on kuritegelikku maailma sattunud endine meditsiiniüliõpilane, kelle Batja saadab Ameerikasse talle üliolulist ülesannet täide viima. Selle ebaõnnestumisel on aga saatuslikud tagajärjed ja sündmused arenevad vältimatu lõpu poole. Karmilt realistlik näidend on samal ajal ka sügavalt poeetiline. Maailma, milles "Koopa" tegevus kulgeb, kuvab motona peategelase Batja otsingukirjeldus: "Roiskuvad kehad tammuvad plinkivas neoontundras, lootes, et tulede kustudes täituvad nende pead igavese valgusega".