Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mårten Spångbergi lavastus “Slowfall” Kanuti Gildi SAALis

18.05.2009 09:58

Eesti Kunstiakadeemia joonistusmaratoni, Tallinna rahvusvahelise joonistustriennaali ja Kanuti Gildi SAALi koostöös saab laupäeval,
23. mail Kanuti Gildi SAALis algusega kell 19.30 näha rootsi tantsukunstniku Mårten Spångbergi joonistamis-lavastust "Slowfall".

"Slowfall" on esimene osa suuremast projektist ja uurib tšakrate, tantristliku energia ja tantsu vahelisi suhteid. Üks sisemise rännaku katse.

Rootsi performance'i-kunstniku, kirjaniku ja kriitiku Mårten Spångbergi tööd on intellektuaalselt väljakutsuvad, kontseptuaalselt motiveeritud, alati norme ja struktuure küsimärgi alla seadvad. Tants on tema töödes võimaluseks mõelda teisiti. Spångbergi tööd lavastaja-koreograafina ulatuvad soolodest suuremate lavastusteni, nagu tellimustööd Frankfurdi Balletile või Les Ballets C de la B-le. Viimastel aastatel on ta esitanud oma soolotöid "Powered By Emotion" ja "Heja Sverige" edukalt mitmel pool Euroopas (ka Kanuti Gildi SAALis). 2004. aastal esines Spångberg Rakveres Baltoscandali festivalil. Praegu töötab ta Stockholmi tantsukõrgkooli juhina. Mårten Spångberg elab ja töötab Brüsselis, Berliinis ja Stockholmis.

Toetajad: Swedish Arts Council, Swedish Arts Grants Committee
Kaasprodutsendid: Tanz Quartier Wien, Fabrik Potsdam

Etendus on inglise keeles ilma tõlketa!

Pressiteate koostas:
Laur Kaunissaare
Kanuti Gildi SAALi dramaturg
[email protected]