Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mart Mikk annab Vanemuise “Trubaduuri” eel ooperiloengu

10.02.2009 11:41

Mart Mikk kõneleb 10. veebruaril ooperietenduse "Trubaduur" eel ooperiajaloost, hääle tekitamisest ooperis ning Giuseppe Verdi ooperitest. Ooperiloeng algab tund aega enne "Trubaduuri" etendust ehk kell 18 Vanemuise suures majas. Kell 19 järgneb sellele ooperietendus "Trubaduur".

Giuseppe Verdi kuulsa ooperi "Trubaduur" tõi mullu veebruaris Vanemuises lavale Carmelo Agnello Prantsusmaalt. Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Paul Mägi, dirigent Lauri Sirp, dekoratsioonikunstnik Liina Keevallik, kostüümikunstnik Pascaline Duron ja valguskunstnik Marc Delameziere, mõlemad Prantsusmaalt.

"Trubaduuris" laulab Leonorat Liisi Kasenõmm Saksamaalt, Azucenat Valentina Kremen, Manricot Kristian Benedikt Leedust ja krahv di Lunat Atlan Karp. Lavastuses osalevad Vanemuise sümfooniaorkester ja ooperikoor ning Tartu Noortekoor.

Mürgitamine ja vennatapp, mustlaslaager ja nunnakspühitsemine, kättemaksuhimu ja lõõmav tuleriit ning samas sügavalt inimlikud tunded ja kirg – kõik see kokku on Verdi "Trubaduur", mis omal ajal pani kõikuma romantilise ooperi kõik põhilised alustalad. "Trubaduuri" esitatakse Vanemuises itaalia keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Ooperiloengu ja "Trubaduuri" etenduse ühine pilet maksab 90 krooni ning selle hinnaga saab pileteid osta vaid Vanemuise teatri kassast.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected] 
www.vanemuine.ee