Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mart Kangro uuslavastus ja eriprogrammiga nädal Kanuti Gildi SAALis

30.01.2006 11:35

Esmaspäeval, 30. jaanuaril kell 19:30 esietendub Kanuti Gildi SAALis Eesti ühe tuntuima koreograafi Mart Kangro uus tantsulavastus "Out of Functions". Sama lavastust saab näha ka 31. jaanuaril ning 2. veebruaril.

"Out of Functions" on tantsulavastus sõnas, laulus ja liikumises kolme esitajaga. "Out of Functions" on lugu justkui mitte millestki, aga samas kõigest - seal on naeru, kirge ja pisaraid nagu ühele draamale kombeks. Ning kuigi ta ei räägi palju ja paljudest asjadest, millega vaatajal on otsene või kaudne kogemus, püüab ta üle kõige otsida, kui palju ja kuidas on vaja öelda, et olla mõistetud.
Lavastuses osalevad kaasautorid on Krõõt Juurak ning Manuel Pelmus (Rumeenia). Lavastuse kaasprodutsendid on Kanuti Gildi SAAL ning rahvusvaheline assotsatsioon Theorem, Euroopa Liidu Kultuur 2000 programmi toetusel.

Uuele lavastusele lisaks saab järgmisel nädalal Kanuti Gildi SAALis vaadata eriprogrammi Kangro varasematest lavastustest pealkirja all "Mart Kangro Eri".
Reedel, 3. veebruaril tuleb esitamisele koreograafi läbilöögi-lavastus 2001. aastast "Start.Based on a True Story". Seda, juba Eesti kaasaegse tantsu klassikaks nimetatud lavastust, on aastate jooksul etendatud üle 30 korra üheksas riigis.
Laupäeval, 4. veebruaril esitab Mart Kangro oma eelmise soololavastuse "Mart on Stage". See, vägagi personaalne lavastus, jätkab tuuritamast Euroopas ka tänavu - paari nädala pärast astub Kangro lavale Antwerpenis. Peale etendust saab publik boonusena näha Mart Kangro poolt välja valitud lühifilmi (Antonia Baehri "Erika in Amerika") ning osaleda vestlusel koreograafiga.

Mart Kangro sai oma tantsualase hariduse Tallinna Pedagoogikaülikoolist. Ta on muuhulgas teinud koostööd Mai Murdmaa, Charles Linehani, Thomas Lehmani ja Xavier Le Roy'ga. Olles 1996-2001 Eesti Rahvusooperi balletitrupi liige, tegi ta lavastuse "Elus jääb palju asju nägemata ju muidu ka", mis tekitas teatriringkondades väikese skandaali ning hiljem kõrvaldati kavast. Tema esimene soololavastus esietendus 2001. aasta alguses. Hetkel võib Mart Kangrot pidada Eesti tuntuimaks kaasaegse tantsu kunstnikuks.

Etenduste algusaeg on 19:30.
Piletid müügil.

www.saal.ee
[email protected]
Info: Priit Raud - 5010419