Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mart Kangro “Talk To Me” etenduskunstide festivalil Berliinis

09.10.2012 14:11

Talk To MeMart Kangro lavastus "Talk To Me" on sel nädalal Berliinis toimuva etenduskunstide festivali Foreign Affairs 2012 programmis.

Koreograafi ja lavastaja Mart Kangro viimane lavastus "Talk To Me" on valitud selle-aastasele Berliner Festspiele korraldatud mainekale etenduskunstide festivalile Foreign Affairs. Etendused toimuvad 12.–14. oktoobrini Sophiensaele's.

Lavastus "Talk To Me" on grupitöö, mis valmis 2011. aastal eesti ja soome kunstnike koostöös – Mart Kangro, Kaja Kann, Taavi Kerikmäe, Juha Valkeapää, Vera Nevanlinna ja Tiina Tauraite. Lavastus esietendus 2011. aasta augustis Helsingi festivalil Soomes ja Augusti TantsuFestivalil Tallinnas. Lavastust on esitatud 2012. aastal ka festivalidel Baltoscandal ja Baltic Bubble.

"Talk To Me" keerleb performatiivsusega seotud küsimuste ümber, võttes oma mängumaaks selle ebamäärase tsooni, mis eristab lavalolijat tema lavakarakterist. Põimides omavahel erinevaid isikliku taustaga argielulisi lugusid loob etendus maailma, milles hägustub etendaja suhe esitatud lugudesse. Üldiselt peetakse esitusi mängudeks, millel on kindlad koodid ning mis seisavad pealtnäha meie igapäevaelust lahus. Sageli mõtleme, et teatris veedetud aeg on otsekui viibimine järjekordses fiktiivses maailmas. Kui palju usume sellesse, mida laval näeme? Kes meiega kõneleb? Kas näidendi tegelane või isik, kes juhtub parajasti olema laval?

Eneli Järs
+372 5069655 / [email protected]
Kanuti Gildi SAAL
www.saal.ee