Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mart Kangro “Talk To Me” etendub sel nädalal Moskvas Kuldse Maski festivalil

04.03.2013 15:07

Mart Kangro lavastus “Talk To Me” on sel nädalal Moskvas teatrifestivali Kuldne Mask 2013 kõrvalprogrammis “New Play”.
Talk To Me
Koreograafi ja lavastaja Mart Kangro viimane lavastus “Talk To Me” on valitud mainekale Moskvas toimuvale teatrifestivalile Kuldne Mask. Lavastus on kõrvalprogrammis nimega “New Play”, mis toimub 3.–10. märtsini 2013. “Talk To Me” on kavas sel laupäeval, 9. märtsil Meyerholdi keskuses Moskvas.
“New play” keskendub kaasaegse draama arengule, kaasates uusi nimesid, keeli ja teemasid teatris. Programm kaasab nii vene kui rahvusvahelisi lavastusi, näidendite ettelugemisi, seminare ja vestlusi. Muuhulgas saab “New play” programmis näha ka hiljuti Kanuti Gildi SAALis nähtud Läti autori/noorlavastaja Valters Sīlise lavastust “Leegionärid”.

Lavastus “Talk To Me” on grupitöö, mis valmis 2011. aastal eesti ja soome kunstnike koostöös – Mart Kangro, Kaja Kann, Taavi Kerikmäe, Juha Valkeapää ja Vera Nevanlinna. Lavastus esietendus 2011. aasta augustis Helsingi festivalil Soomes ja Augusti TantsuFestivalil Tallinnas. Lavastust on esitatud 2012. aastal ka festivalidel Baltoscandal, Baltic Bubble Eestis ja Foreign Affairs Berliinis, Saksamaal.

"Talk To Me" keerleb performatiivsusega seotud küsimuste ümber, võttes oma mängumaaks selle ebamäärase tsooni, mis eristab lavalolijat tema lavakarakterist. Põimides omavahel erinevaid isikliku taustaga argielulisi lugusid loob etendus maailma, milles hägustub etendaja suhe esitatud lugudesse. Üldiselt peetakse esitusi mängudeks, millel on kindlad koodid ning mis seisavad pealtnäha meie igapäevaelust lahus. Sageli mõtleme, et teatris veedetud aeg on otsekui viibimine järjekordses fiktiivses maailmas. Kui palju usume sellesse, mida laval näeme? Kes meiega kõneleb? Näidendi tegelane või isik, kes juhtub parajasti olema laval?

“Talk To Me” osalemist festivalil toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.