Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mart Kangro soololavastus “waiting for tomorrow” etendub Saksamaal NORDWIND festivalil

26.11.2013 16:02

Mart Kangro viimane soolo “waiting for tomorrow” (2013) etendub Põhja-ja Baltimaade etenduskunstidele pühendatud festivali NORDWIND programmis Saksamaal. Etendused toimuvad novembri lõpus Berliinis ja detsembri alguses Hamburgis.

Vastusena eelmisele soolole “Can't Get No/Satisfaction” (2009), mille keskmes oli autor oma loomingulises ebakindluses, vahetas Mart Kangro poolt ning asetas end nüüd publiku rolli, sukeldudes oma ihade ja ootuste allhoovustesse vaatajana. Ta üritab mõista, miks nii sageli on tema ootused kantud igatsusest millegi üleva järele. Kuivõrd tungiv vajadus kogeda emotsionaalselt midagi erilist mõjutab vaatajana tema taju ja kriitikameelt ning kuivõrd haavatavaks ta muutub selles pidevas näljaseisundis. “waiting for tomorrow” keskendub sentimentaalsuse ja paatose mõjumehhanismidele ja nende ekspluateerimisele teatris. Kuidas kaastundele ja empaatiale rõhumine draama koostisosana aitab värvida etendust. Millal banaalne muutub ilusaks. Millal tavaline mõjub erilisena. Millal ülepakutud on tõesti ülepakutud...

Mart Kangro on Tallinnas elav tantsija ja koreograaf. Peale Eesti Rahvusballetist lahkumist on ta keskendunud omaenda koreograafilistele töödele, mille fookuseks on liikumise detailid ja selgus. Ta jätkab koostööd selliste kunstnikega nagu Thomas Lehmen, Christina Ciupke, Eesti muusiku ja heliartisti Taavi Kerikmäega ning grupiga Ansambel U: .

Idee, koreograafia ja esitus: Mart Kangro / Muusikaline kujundus: Taavi Kerikmäe / Dramaturgiline abi: Christina Ciupke / Valgus ja tehnilised lahendused: Kalle Tikas / Fotod: Tarvo Varres / Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL / Toetaja: Eesti Kultuurkapital / Projekt on kaasprodutseeritud koostöös rahvusvahelise võrgustikuga SAMARA, Põhjamaade Ministrite Nõukogu poolt loodud pikaajaliste võrgustike mobiilsusprogrammi toetusel.

NORDWIND on üle aasta toimuv Põhja- ja Baltimaade etenduskunstile pühendatud festival, mis toimub sel aastal Dresdenis, Berliinis ja Hamburgis 22. novembrist 13. detsembrini.

Lavastus “waiting for tomorrow” etendub 27. ja 28. novembril teatris HAU3 Berliinis ning 6. ja 7. detsembril Kampnagelis, Hamburgis. 
http://www.nordwind-festival.de/