Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Mart Kangro soololavastus Brüsselis

23.04.2009 10:50

Mart KangroJaanuaris Kanuti Gildi SAALis esietendunud Mart Kangro soololavastust "Can't Get No / Satisfaction" saab 9.–12. maini näha Brüsselis suurejoonelisel Kunstenfestivaldesartsil. Mängupaigaks on valitud Theatre 140.

Oma lavastuses püüab Kangro välja tuua, kuidas mõjutab lavalolevat kunstnikku teadmine, et tema tehtav sõltub otseselt publiku reaktsioonist? Teadmine, et ta on laval paratamatult publiku armust ja heakskiidust. Millised kompromissid on vajalikud, et publik esineja kunstiliste ideedega kaasa suudaks tulla ja neist rahulduse saaks? Võib juhtuda, et laval on ühtaegu kolm etendust korraga – üks tantsija kujutluses, teine vaatajate kujutluses ja kolmas nende vahel.

Kunstenfestivaldesartsist on viimastel aastatel kujunenud Euroopa üks suurejoonelisemaid etenduskunsti festivale. Lugematud teatri-, tantsu- ja muusikaetendused, installatsioonid, filmiseansid ja diskussioonid toimuvad 21 erinevas teatris või etenduspaigas. Festival kestab pea kuu aega, 30. aprillist 23. maini. Selle aasta festivali tippesinejad on Romeo Castelucci oma teatriga, Jerome Bel, The Forsythe Company, argentina lavastaja Frederico Leon, Kris Defoorti, Guy Cassier ja Yasunari Kawabata ooper La Monnaie's. Festivali kavaga saab tutvuda kodulehel www.kfda.be.

Mart Kangro "Can't Get No / Satisfaction" on teadaolevalt esimene eesti lavastus, mis sellele festivalile kutsutud. Eestis saab lavastust näha suvel Viljandi NoTaFe festivalil ning Augusti TantsuFestivali (17.–31. august) Tallinnas. Ees ootavad etendused Rotterdamis, Prahas, Pariisis ja mujal.

Lisainfo:
Priit Raud
[email protected]